Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jenna Ortega: Wednesday naší generace

Je to teprve něco přes týden, co vyšla první epizoda nového Netflix seriálu Wednesday, i přesto se ale už všude objevuje jméno hlavní herečky Jenny Ortegy. Kdo je tato mladá hvězda?

Než se vrhneme na samotnou Netflix novinku, pojďme se podívat na to, kdo Jenna Ortega vlastně je a kde se vzala.

Who is she?!

Jenna je dvacetiletá herečka, znamením Váha, která začala hrát už ve svých osmi letech. Má zkušenost i s Disney Channelem, kde hrála v seriálu Stuck in the Middle nebo v Bizaardvark po boku Olivie Rodrigo.

Dále je třeba zmínit role v populárních seriálech Jane the Virgin a You, snímku Iron Man 3 a mnoho dalších. Přeměna z dětské hvězdy k uznávané herečce přišla s netflixovým snímkem The Fallout, kde Jenna hrála traumatizovanou studentku, která zažila střelbu na střední škole. Tento film a pátý díl Scream jí zaručily dream roli Wednesday a spolupráci s Timem Burtonem.

Sama Jenna zmiňuje roli Wednesday jako zlomovou pro svou kariéru. Je to její první projekt, v němž hraje úplně hlavní ženskou roli, tato zkušenost také posunula její limity.

I've never had a job that requires this much of me before. I'm a lot more assertive and decisive.
Jenna Ortega

Wednesday

Seriál pojmenovaný po Wednesday, jediné dceři Addamsových, vyšel 23. listopadu na Netflixu. Mapuje dospívání mladé dívky a hlavně cestu, kterou zažívá na internátní škole Nevermore. Víc už nebudu prozrazovat, každopádně ti seriál moc doporučuju!

Zajímavosti:

  • Jenna v seriálu nemrká:

Během natáčení se jí náhodou povedlo jednu scénu zahrát bez mrkání. Timovi Burtonovi se to líbilo natolik, že chtěl, aby Wednesday nemrkala vůbec.

  • V seriálu si zahrála i herečka, která hrála původní Wednesday:

To vytváří trochu divnou situaci. Jenna v jednom z rozhovorů říkala, že se o tom na setu s ní ani jednou nebavily a vzájemně respektovaly, že každá je Wednesday pro jinou generaci.

  • Pohled, který Wednesday dělá, je inspirovaný pohledem Jacka Nicholsona v The Shining (tzv. Kubrick stare).
  • První série se natáčela v Rumunsku.
  • Jenna Ortega má velmi černý humor.
  • Ikonický tanec, který se objevuje v seriálu, vymyslela sama Jenna.

IT girl

Skoro přes noc se z Jenny stala absolutní IT girl. Minimálně na mojí TikTok fyp se objevuje extrémně často. Už teď je jasné, že Jenna je a bude jednou z nejznámějších hereček Gen Z.