Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

OKTAGON 46: Historicky první ženský souboj o šampionku slámové váhy 

Historický moment pro evropské MMA se blíží! OKTAGON ve Frankfurtu korunuje historicky první šampionku slámové váhy. 16. září se uskuteční titulový souboj mezi Katharinou Dalisdou a Jacintou Austin. Německo má druhou šanci získat pás, Australanka je však odhodlána před zraky tisíců domácích fanoušků jejich plán překazit.

Již tuto sobotu 16. září se OKTAGON MMA vrací zpět do míst, kde expanze do celé Evropy začala. Frankfurt byl prvním městem, které československá organizace obsadila při svém vstupu na německý trh. Diváci budou ve vyprodané Festhalle svědky dlouho očekávaných soubojů, tím vůbec největším bude titulový zápas o historicky první šampionku slámové váhy.

Německo má druhou šanci získat titul. Do boje vysílá Katharinu Dalisdu, světově nejvýše postavenou zápasnici organizace. Soupeřkou jí bude australská bojovnice Jacinta Austin, která do OKTAGONU vstoupila s jediným cílem – stát se první šampionkou ve váze do 52 kg.

Ve svých dvaatřiceti letech je německá bojovnice s přezdívkou „tygřice“ na vrcholu. V OKTAGONU neporažená Dalisda má za sebou velké výzvy, dominantně porazila dvě veteránky UFC společně s jednou z nejznámějších postojářských hvězd Slovenska Monikou Chochlíkovou. Získat titul šampionky by pro ni byl největší úspěch v kariéře, zároveň by se zapsala do historie evropského MMA jako první Německý šampion OKTAGONU.

Na druhé straně klece bude stát Jacinta Austin, vrcholová kickboxerka z Austrálie. Fanouškům se představila na začátku léta ve velkém stylu, kdy na turnaji OKTAGON 44 z pozice outsidera ukončila bývalou bojovnici KSW, Gruzínku Sofii Bagishvili po dvou minutách.

Osmadvacetiletá Australanka je v MMA relativně krátkou dobu, nastupuje do svého teprve sedmého zápasu, přičemž má na kontě pět výher a jednu porážku. Stejně jako u její premiéry v OKTAGONU i u titulové bitvy je u sázkových kanceláří outsider. Dalisda je zkušenější, ale Austin o svých schopnostech nepochybuje.

Více o zápasu a obou bojovnicích se dozvíš ve skvělém dokumentu z dílny OKTAGON MMA.

Hlavním předzápasem celého večera pak bude souboj o postup do finále evropské ligy mistrů v MMA, do kterého nastupuje David Kozma jako poslední Čech v projektu Tipsport Gamechanger. Soupeřem mu bude už podruhé Bojan Veličković.

Více o souboji Kozma vs. Veličković se dozvíš v článku!

OKTAGON 46: Kozmu čeká nemilosrdná odveta. Z klece odejde jako milionář

@davidvachalec

Turnaj OKTAGON 46: Kozma vs. Veličković 2 již tuto sobotu! Karta celého večera odstartuje v sobotu 16. 9. v 18:00. Sledovat ji můžeš na OKTAGON.TV.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.