Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

OKTAGON 32: Co nás čeká a nemine! (část 2.)

Pátá titulová obhajoba Davida „Růžového Pantera” Kozmy. Několikrát odložený souboj Mikulášek vs. Meliš, ve kterém to bude hodně osobní. Co vše nás čeká na dnešním OKTAGONu 32 v Ostravě?

Upozornění: Zápasy jsou potvrzené k 7. 4., tzn. není stoprocentní, že je všechny uvidíme (covid, možné zranění, nemoc, problémy s cestováním kvůli napjaté situaci apod.). Zároveň tě musím upozornit, že moje sázkařské tipy nejsou profesionální analýza, ale je to pouze subjektivní názor amatéra. Sázej sám/sama za sebe! <3

OKTAGON 32: Co nás čeká a nemine! (část 1.)

by @davidvachalec

Mikulášek vs. Meliš (Bolo)

Hlavním předzápasem celého večera bude několikrát odložené a velmi očekávané vyřizování si účtů v zápase Mikulášek (7-8) vs. Meliš (9-8-2).

Já som po dvoch prehrách, Vašek je po dvoch prehrách. Myslím si, že je třeba jedného vyradiť z hry.
Tomáš Meliš

Václav „Baba Jaga” Mikulášek patří mezi nejkontroverznější probírané zápasníky u nás a zároveň je jedním z nejznámějších – bojoval proti Karlosu Vémolovi a bývalému titulovému vyzyvateli Milanu Ďatelinkovi. Na svém účtu má skalpy Ondřeje Rašky či Branislava Zuzáka, které oba ukončil v prvním kole. Jeho domovským gymem je Renegade Prague Gym společně s Morava gymem Orlová. Kontroverzní osobnost Mikuláška rozděluje československé fanoušky na dva tábory. Jedni ho milují a druzí mu přejí velmi tvrdou porážku.

Ani jakože pojď dáme si na hubu a pak budeme kamarádi, ne nebudeme. Já s tebou nechci být kamarád. Seš krysa zas*aná!
Václav Mikulášek

Tomáš „Sicario” Meliš (Bolo) je v OKTAGONu téměř od samého začátku. Účastník druhé OKTAGON výzvy, který zápasil na dnes již historickém turnaji OKTAGON 2 nastupuje do velmi osobní bitvy. Bývalý šampion střední váhy v organizaci TFN vstupuje doslova do jámy lvové – ostravský rodák Mikulášek tu bude mít plno domácích fanoušků. Pro Tomáše nešlo od začátku o vyřizování účtů a osobního konfliktu, vzal zkrátka zápas, který mu byl nabídnut, a bral to čistě jako neosobní sportovní utkání, po kterém si oba podají ruce, ale Baba Jaga na to má od potvrzení zápasu jiný názor.

Nabídli mu zápas se mnou, já mu říkám, Tome, jsme kamarádi, nebudu s tebou zápasit. On chtěl, bere to tak, že jsem jeho cesta do organizace. Jako kamarád pro mě umřel. I kdybych tam měl umřít já… I kdybych měl být diskvalifikovaný. On v Ostravě nevyhraje!
Václav Mikulášek

Zápasy, které jsou osobní, bývají často velmi atraktivní a tvrdé. Přesně tohle čekám i v tomto případě. Oba mají dvě prohry v řadě, což je pro kariéru zápasníků již ohrožující stav. Jeden z nich se posune v žebříčku a druhý může upadnout v zapomnění. Vítěze zápasu si netipnu, ale na body to určitě neskončí.

Tip: Zápas bude ukončen KO/TKO/diskvalifikací (1.55)

Kozma vs. Kníže

Hlavním zápasem sobotního večera je titulová bitva vypsaná na 5 kol, ve které se utkají David Kozma (29-11-0) vs. Petr Kníže (13-1).

Král OKTAGONu, nezpochybnitelný šampion welterové váhy a v OKTAGONu nikdy neporažený David Růžový Panter” Kozma vstupuje do své páté titulové obhajoby. Kozma je v perfektní formě, naposledy jsme toho byli svědky na turnaji OKTAGON 29, kde ve 4. kole fyzicky překonal a knockoutoval Bojana Veličkoviće. Tentokrát to ale bude jiné, na druhé straně klece se mu totiž postaví Petr „Monster” Kníže, muž, který už Davida jednou porazil.

Já už jsem s Monsterem zápasil, vím, jaký je. Překvapit mě nemůže ničím, ale ohrozit mě může vším. On je komplexní zápasník, je fakt tvrdý. Vydrží, má ránu, takže tam může přijít nějaký granát, může tam přijít nějaká kopačka tou jeho nehybnou nohou, kterou to fakt bolí, což si pamatuju z prvního zápasu. Takže mě může ohrozit vlastně vším, ale já na tohle všechno budu připravený a udělám všechno pro to, aby mě ničím neohrozil.
David Kozma

Petr „Monster” Kníže je legenda českého MMA a majitel pražského MONSTER GYMU, ve kterém trénuje česko-uzbekistánského UFC zápasníka Makhmuda Muradova. Ve svých 44 letech je stále aktivním zápasníkem. Jediný, kdo ho dokázal porazit byl Karlos „Terminátor” Vémola. Kníže byl jedním z prvním českých profesionálních MMA fighterů v dobách, kdy tu MMA bylo ještě v plenkách, a jediné, co mu v kariéře chybí, je pás šampiona OKTAGONu. „Dál už budu bojovat pouze o to, co mi právem náleží. Nemůže mě zastavit nic a nikdo v cestě o pás,“ říká muž, jenž si přes Fusiho a o polovinu mladšího Brita vydobyl cestu ke Kozmovi.

Zápas nejznámějších českých bojovníků je tady. Neporažený král OKTAGONu na jedné straně a legenda tohoto sportu na druhé. Podaří se Kozmovi obhájit pás šampiona po páté v řadě, nebo se Petr Kníže stane dnes v noci nejstarším šampionem MMA v Evropě?

Tip: Zápas bude ukončen na body, nebo technickým rozhodnutím (1,60).

Doufám, že ti můj článek přiblížil zítřejší zápasy na turnaji OKTAGON 32 a v lepším případě i pomohl při rozhodování u sázek. Díky moc za čtení!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.