Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

OKTAGON 32: Co nás čeká a nemine!
(část 1.)

V sobotu 9. dubna nás čeká mnohokrát odložený OKTAGON v nejtvrdším městě republiky – v Ostravě. Přiblížím ti zápasy, které zažije OSTRAVAR ARENA během sobotního turnaje OKTAGON 32.

Zápasy jsou potvrzené k 5. 4., tzn. není stoprocentní, že je všechny uvidíme (covid, možné zranění, nemoc, problémy s cestováním kvůli napjaté situaci apod.). Zároveň tě musím upozornit, že moje sázkařské tipy nejsou profesionální analýza, pouze subjektivní názor amatéra. Sázej sám za sebe! <3

Minda vs. Dajčman

Jedním z prvním zápasů PRELIMS karty bude střet dvou těžkých vah, Kamil Minda (7-2) vs. Tadej Dajčman (4-2).

Kamil „King-Kong” Minda je stodvacetikilový polský tank bojující za varšavský gym Akademia Sportów Walki Wilanów. Minda se vrací po roční pauze. Naposledy prohrál souboj o pás šampiona OKTAGONu s Martinem Budayou, který hned po výhře nad Mindou získal kontrakt s UFC. Pás šampiona těžké váhy je tedy opět volný a Minda je odhodlaný zbořit každého, kdo se mu postaví do cesty. Je momentální #1 v heavyweight žebříčku OKTAGONU a čtyřnásobným mistrem polské armády v MMA. Ze svých 7 výher dokázal 5 ukončit knock-outem a Dajčman je další na řadě.

Tadej Dajčman nastupoval do svého prvního zápasu v OKTAGONu jako outsider. I já jsem ho podcenil, když jsem vsadil proti němu a on mi hned v prvním kole roztrhal celý tiket. Tadej je Slovinský bývalý karatista ze Samurai MMA Maribor gymu. Ze 4 zápasů ukončil 3 před limitem, včetně již zmíněného posledního zápasu v OKTAGONu, ve kterém „uškrtil" bývalého titulového vyzyvatele Daniela Dittricha. Povede se to slovinskému nováčkovi znovu?

Čeká nás tvrdá těžkotonážní bitva do 120 kg, ve které v kleci uvidíme zápasit téměř čtvrt tuny živé váhy. Tadej Dajčman do zápasu vstupuje opět jako outsider, který určitě má šanci překvapit, ale Mindovy zkušenosti jeho mladou dravost dost možná překonají.

Tip: Kamil Minda vyhraje KO, TKO nebo diskvalifikací (1.65).

Jungwirth vs. Strzelczyk

V posledním článku jsem psal o nevšedním ukončení zápasu Jungwirth vs. Pukač, ve kterém Pukač po tvrdém tlaku ze strany Jungwirtha odmítl nastoupit do třetího kola a doslova zápas vzdal. Christian Jungwirth (10-5) dlouho neotálel a po 14 dnech od této události ho uvidíme znovu v kleci, tentokrát jeho přesně mířené rány okusí polský „pavouk” Mateusz Strzelczyk (10-10-1).

Více o výše zmíněném zápasu zde:

Co se odehrálo na OKTAGONu PRIME 5?

by @davidvachalec

Německý „Kelt” Christian Jungwirth se po 3 prohrách vrátil na vítěznou vlnu, kdy doslova zlomil Roberta Pukače. Od souboje v Šamoríně uběhlo přesně 14 dní a my ho znovu uvidíme v akci. Jungwirth má čím dál větší fanouškovskou podporu. Strzelczykovi a všem divákům OKTAGONu vzkazuje: Jsem zpátky! A teď uvidíte!”

Polský Mateusz „Pavouk” Strzelczyk nastupuje do svého pátého zápasu v OKTAGONu, kde už okusil ty nejtvrdší zápasníky celé organizace. Ukončil Vlasta Čepa a Emmanuela Dawu. Jediný, kdo dokázal v OKTAGONu Strzelczyka knock-outovat, byl dnes už všem známý Matěj „Money” Peňáz. Mateusz je u sázkových kanceláří velkým outsiderem, ačkoliv již dvakrát ukázal, že se nenechá jen tak rozhodit. Ovšem nutno zmínit, že Jungwirthova houževnatost a výdrž už nejednoho soupeře nemilosrdně zaskočila.

Čeká nás skvělá podívaná a zkrátka pořádná bitva. Ačkoliv je Jungwirth jednoznačným favoritem, není radno Strzelczyka podceňovat. Mateusz už všem ukázal, že zápasy domluvené na poslední chvíli mu dost sedí.

Tip: Počet zahájených kol zápasu – méně než 2.5. (Kurz není dostupný.)

Kimball vs. Narmo

Druhý zápas těžkých vah do 120 kilogramů je tentokrát na hlavní kartě. Utká se v něm po dlouhé pauze Jeremy Kimball (17-9) vs. Thomas Narmo (4-1-1).

Jeremy „Grizzly” Kimball je dlouhodobým fanouškům OKTAGONu moc dobře známý, dokázal totiž porazit miláčka publika Miloše „Melouna” Petráška, a to hned dvakrát za sebou (z toho jednou KO). Grizzly je americký zápasník z Colorada s bohatými zkušenostmi z nejprestižnějších organizací světa, jako je UFC a Bellator. Viděli jsme ho naposledy v září 2019 a po velmi dlouhé pauze nám znovu předvede svou medvědí sílu v plném nasazení. S Matějem Peňázem je momentálně největším favoritem celého večera.

„Poslední Viking” Thomas Narmo je norský obr, který v prosinci okusil svou první porážku kariéry. Po 4 vítězstvích ho porazil již dnes zmíněný titulový vyzyvatel Daniel Dittrich. Narmo kvůli tvrdým bombám ze strany Dittricha nemohl nastoupit do druhého kola zápasu, a ačkoliv se moc nepředvedl, má stále neskutečnou podporu zejména českých fanoušků. Všichni jsou rádi, že jsme Posledního vikinga neviděli naposledy, a ten je naoplátku připravený ukázat svou ničivou sílu v podobě tvrdých norských kladiv a vzkazuje: „Můj návrat bude ve velkém stylu!”

Za tu dobu, co sleduji MMA, jsem se naučil nepodceňovat žádné zápasníky, zejména ne v těžké váze, kde čistý úder způsobí asi tolik škody jako srážka dvou osobních aut. Thomas Narmo je po svém posledním výkonu jedním z největších outsiderů celého turnaje, ale výšková převaha a dosah je na norské straně klece, jelikož má přes 2 metry… Bude to ale stačit na Kimballa, který přes 2 roky nezápasil? Nikdo moc přesně neví, v jaké formě se Kimball objeví, takže těžko říct. Kdybych si ale musel tipnout, tak bych řekl, že Kimball zvítězí.

Tip: Kimball Jeremy vyhraje KO, TKO nebo diskvalifikací (1.25).

Doufám, že ti můj článek přiblížil sobotní zápasy na turnaji OKTAGON 32 a v lepším případě ti i pomohl při rozhodování u sázek. V druhé části rozeberu titulový zápas Kozma vs. Kníže a také se podíváme na zoubek velmi osobnímu střetnutí Mikulášek vs. Meliš, kam si jdou oba vyřídit svoje účty do klece.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.