Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co se odehrálo na OKTAGONu PRIME 5?

Sportovní komplex X-BIONIC Sphere v Šamoríně zažil v sobotu večer plno skvělých, ale i hořkých momentů. Přináším ti stručný souhrn toho, co si fanoušci OKTAGONu odnesli ze slovenského turnaje PRIME 5.

Matouš Kohout zdemoloval Adase! Odnesl si Bonus: Tipsport –⁠ Výkon večera

Matouš „Mighty Rooster“ Kohout to opět dokázal. Pomocí svých ostrých thaiboxerský loktů ukončil zápas podruhé v řadě, tentokrát s výkonem večera. V posledním článku CO NÁS ČEKÁ A NEMINE! (ČÁST 1) jsem zmiňoval Matoušovy nebezpečné lokty, kterými technicky knockoutoval Františka Fodora.

Hořkost těchto tvrdých loktů včera okusil i německý střelec Arda Adas. Zápas byl znovu ukončen na TKO a opět ve druhém kole. Že by Kohout našel zaručený recept na úspěch? To se dozvíme v budoucím zápase, kde nastoupí proti bývalému šampionovi OKTAGONu Mateuszovi Legierskému, se kterým se měl utkat již včera. Zápas se ale neuskutečnil, jelikož se Legierski zranil během přípravy. V pozápasovém rozhovoru Matouš potvrdil, že Legierski je další na řadě.

Vémola se vrací do klece! Turnaj Oktagon 33 –⁠ víme kdy a kde

Jak už bývá zvykem, během pauzy mezi PRELIMS a hlavní kartou odhaluje OKTAGON své plány do blízké budoucnosti. Máme se opravdu na co těšit. Už nějaký ten pátek víme, že se OKTAGON chystá do Německa a včera jsme dostali první detaily ohledně premiéry v zahraniční. OKTAGON 33 se odehraje 4. června 2022 ve Festhalle ve Frankfurtu. A když už poprvé mimo československé hranice, tak s pořádně nabitou kartou. Na turnaji uvidíme momentálně nejočekávanější zápas OKTAGONu, kde bude muset Ivan Buchinger obhájit titul šampiona. V druhém rohu klece bude stát obávaný prozatimní šampion lehké váhy Losene „Black Panther“ Keita.

Nebyl by to správný start v Německu, kdyby zde nebyli největší němečtí zápasníci vůbec. Do hlavního předzápasu nastoupí vlastník 13 titulů šampiona Stephan „T-800“ Pütz vs. Dawid Zawada, veterán UFC, který má na kontě 23 ukončení před limitem. Nebude chybět ani oblíbenec českých fanoušků Christian Eckerlin, který je momentálně na vlně 7. vítězství v řadě.

Dále zde uvidíme vyvrcholení OKTAGON CHALLENGE, kde se finalisté poperou o pás šampiona 6. OKTAGON Výzvy. Zatím neznáme plnou sestavu osmičky účastníku Výzvy, ale na povrch už vyplavala jména jako Selim Topuz nebo Hassan Shaaban, ti dominovali především v amatérech. Jak tomu většinou ve Výzvách bývá, půjde o méně známá jména německých zápasníků, kteří teprve dostanou šanci prosadit se v profesionálech.

V poslední řadě vytáhl OKTAGON eso z rukávu zejména pro české fanoušky –⁠ na turnaji se totiž dočkáme comebacku dnes již legendárního Karlose „Terminátora“ Vémoly. Soupeř nám zatím odhalen nebyl, ale Vémola si včera na Instagramu řekl přesně, proti komu chce nastoupit.„Další soupeř, kterého mám v hledáčku 😏💪 @rafaelxavier_mma u r my next target 👊🎯“

Rafael De Sousa Xavier, momentální #4 polotěžké váhy, si včera připsal čtvrtou výhru v řadě. Jelikož je to původně Brazilec, nyní bojující za Německo z berlínského Spitfire Gymu, jejich utkání v Německu by dávalo velký smysl. Uvidíme, co z toho bude.

Takové ukončení jsme dlouho neviděli. Robo Pukač doslova vzdal zápas. 

Jednou z méně pozitivních novinek bylo netradiční ukončení hlavního zápasu PRELIMS karty. Ačkoliv ještě nebylo nic ztraceno, Robert „Diamantový Čávo” Pukač odmítl nastoupit do třetího kola zápasu. Nevíme, co se přesně stalo, ale velmi pravděpodobně neunesl těžký tlak ze strany německého Kelta Christiana Jungwirtha. Robo v pozápasovém rozhovoru nedokázal přesně popsat, co se v jeho hlavě odehrávalo.

Vzbudil jsem se nějaký nesvůj. Musím něco změnit v tréninku a celkově. Mám těžší období, co se týká zápasení. (...) Prostě jsem nechtěl pokračovat, protože… Nedokážu to popsat. Neměl jsem motivaci a nedokážu to vyjádřit. Omlouvám se. Nechci se na nic vymlouvat. Je to tak, jak to je. Neměl jsem den. Omlouvám se.
Robert Pukač v pozápasovém rozhovoru

Bodové rozhodnutí hlavního zápasu večera bylo velmi sporné, zuří tisíce fanoušků.

Vyvrcholením celého večera byl zápas #2 a #3 welterové váhy OKTAGONu. Máté Kertész vs. Bojan Veličković byla neskutečná bitva plná adrenalinu, která po třech kolech končila na body. Během posledních vteřin komentování zápasu promotér Ondřej Novotný favorizoval Matého jako vítěze celého zápasu, stejně jako velká většina diváků. Vše se změnilo, když se bodoví rozhodčí jednomyslně shodli 3:0 pro vítězství Bojana Veličkoviće. Celá hala v Šamoríně začala okamžitě bučet a pískat, sám Bojan Veličković byl velmi překvapený výsledkem zápasu. 

Ačkoliv Ondřej Novotný na konci zápasu favorizoval Mátého Kertésze jako vítěze, v pozápasové tiskové konferenci hájil rozhodčí

Včera (pátek) tady rozhodčí měli asi osmihodinové bodové školení na to, jak se posuzují jednotlivé situace. Organizace poskytuje maximální možné množství prostoru k tomu, abychom měli co nejlepší rozhodčí. Máme rozhodčí, kteří pískají mistrovství světa amatérů, máme rozhodčí, kteří pískají ty největší turnaje v UFC a, byť já osobně jsem ten výsledek taky viděl jinak a vlastně jsme byli skupinově překvapení, tak všichni tři bodoví rozhodčí viděli ten výsledek úplně stejně. Kola nabodovali úplně stejně a viděli vyhrát Bojana na základě většího poškození a tvrdosti.
Myslím si, že až se všichni na ten zápas podíváme ještě jednou, tak tam budeme schopni najít vítězství Bojana stejně jako vítězství Mátého. A tak to v tom sportu prostě chodí a nemá to nic společného s rozhodčími, organizacemi, ani s ničím podobným.
Ondřej Novotný na pozápasové tiskové konferenci

OKTAGON Prime 5 byl velmi nadprůměrný turnaj plný emocí. Otevřel plno potenciálně skvělých zápasu, které nás v budoucnu můžou čekat. Díky moc za čtení, měj se hezky!

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.