Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

OKTAGON 31: Co nás čeká a nemine, part 2

Něco málo přes 24 hodin nás dělí od prvního letošního turnaje OKTAGON, který si pro nás připravil pěkně nabitou kartu zápasů. V pokračování předchozího článku ti představím nejzajímavější potvrzené zápasy zítřejšího večera i s kamarádským tipem na co vsadit.

Upozornění: Zápasy jsou potvrzené k 24. 2., tzn. není stoprocentní, že je všechny uvidíme (covid, možné zranění, nemoc, problémy s cestováním kvůli napjaté situaci apod.). Zároveň tě musím upozornit, že moje sázkařské tipy nejsou profesionální analýza, nýbrž pouze subjektivní názor amatéra. Sázej sám za sebe! <3

OKTAGON 31: Co nás čeká a nemine, part 1

@davidvachalec

Kalašnik vs. Karavaev

Prvním mužským zápasem na hlavní kartě měl být Kalašnik (9-2) vs. Karavaev (16-6).

Andrej Kalašnik je český zápasník s ukrajinskými kořeny, momentální #8 welterové váhy s jasným cílem – dojít si pro titul šampiona. Velkým milníkem jeho kariéry na domácí půdě byla poslední výhra na turnaji OKTAGON 28, kde uškrtil německého kelta Christiana Jungwirtha po 63 vteřinách zápasu. Andrejova technika zápasení je pro diváky velmi působivá, díky tomu si Kalašnik již dvakrát vysloužil BONUS – Tipsport výkon večera.

Arthur Karavaev přichází z velmi významného ruského gymu Archanděl Michael, kde vychovali nejednu hvězdu UFC. Je to velmi pokorný a nebezpečný zápasník, má za sebou dvojnásobně více zápasů než výše zmíněný Kalašnik, což z Arthura dělá o dost zkušenějšího zápasníka. Naposledy jsme mohli Karavaeva vidět na turnaji OKTAGON 29, kde velmi takticky porazil na body Omara Santanu.

‼️HOT NEWS: OKTAGON očekávaný sobotní zápas Kalašnik vs. Karavaev kvůli momentální situaci na Ukrajině zrušil! Ačkoliv chtěli oba zápasníci nastoupit, OKTAGON se nakonec rozhodl zápas stáhnout ze sobotního turnaje, aby nebyl zneužit na jinou propagaci.

Paradeiser vs. Keita

Hlavním předzápasem sobotního večera je bitva o pás prozatímního šampiona lehké váhy: Paradeiser (13-7) vs. Keita (7-0).

Ronald Paradeiser jde do své druhé titulové šance, která mu v případě výhry přinese odvetu s Ivanem Buchingerem. Mladý a chirurgicky přesný střelec se chystá napravit svou chybu, kdy byl ve své první šanci o titul šampiona poražen. Cesta pro vysněný pás šampiona lehké váhy vede přes velmi nebezpečného Keitu, kterého Paradaiser sám vyzval po jeho neskutečné premiéře na OKTAGONu 29.

Losene Keita je belgický, neskutečně taktický a tvrdý bomber bez jediné porážky. Osmé vítězství v řadě, z toho poslední byl knock-out #3 lehké váhy Karola Ryšavého v prvním kole. “Black Panther” má stejný cíl jako Rony – usednout na trůn lehké váhy OKTAGONu a porazit Ivana Buchingera. Prozatímní titul šampiona chtějí oba, získat ho ale může jen jeden.

Myslím si, že pro mnoho fanoušků je tento zápas tím hlavním tahákem celého večera. Bude to neskutečná řežba, ve které jde o hodně, a já pevně doufám, že si Rony do své sbírky skalpů, kde je například Brichta a Ryšavý, přidá i ten Keitův.

Tip: Počet zahájených kol zápasu – méně než 4.5 (1.55)  / Vítěz: Paradeiser Ronald (2.32) 

Pirát vs. Kincl

Hlavním zápasem OKTAGONu 31 v pražské O2 areně je dlouho očekávaná titulová bitva o pás šampiona střední váhy. Samuel “Pirát” Krištofič (15-3) vs. Patrik Kinlc (24-10).

Pirát je šampionem 2. série OKTAGON výzvy a prozatimním šampionem střední váhy. Z jeho pouhých tří proher nebyl nikdy ukončen na KO ani na submisi. Na tento zápas se připravuje ve slovenském Spartakus Fight Gymu pod trenérem Attilou Véghem.

Patrik Kincl je velmi zkušený český zápasník, který si prošel několika zahraničními organizacemi včetně KSW, kde bojoval o titul střední váhy. V domovském gymu All Sports Academy se kromě aktivní přípravy na zápas věnuje i trénování českého zástupce v UFC Davida Dvořáka. Kincl do tohoto zápasu vstupuje jako těžký favorit, jelikož zápasí téměř dvakrát déle a na kontě má bezmála dvojnásobný počet zápasů než Pirát. Pro Kincla to není pouze titulová šance, ale také možnost nastoupit do odvety s Karlosem Vémolou, proti kterému v roce 2018 prohrál na body.

Jedná se o jeden z největších československých titulových zápasů vůbec, fanoušci domácí scény se už připravují na husí kůži, která přijde společně s nástupem obou zápasníků. Ačkoliv Pirát nebyl nikdy ukončen, Kincl je i přes to jednoznačným favoritem jak u sázkových kanceláří, tak u mě. Ale tohle je MMA a zrovna v tomto zápase se může stát opravdu cokoliv.

Tip: Vítěz a způsob výhry – Kincl Patrik vyhraje na body nebo tech. rozhodnutím (2.35)

Doufám, že ti můj článek přiblížil zítřejší zápasy na turnaji OKTAGON 31 a v lepším případě i pomohl při rozhodování u sázek. Díky moc za čtení!