Proč se fanouškům a fanynkám nelíbí, když jsou jejich popové ikony více než jen hezké tváře, které umí zpívat? Dua Lipa se v tomto týdnu rozmluvila o frustraci ohledně její veřejné image.
Jen těžko bys za poslední roky hledal*a větší jméno na popové hudební scéně, než je Dua Lipa. Původem kosovská zpěvačka z Londýna se v rozhovoru pro magazín Rolling Stones rozhořčila nad tím, jak je veřejně vnímaná.
Kromě hudebních úspěchů s hity jako New Rules nebo Levitating za poslední roky Dua Lipa spouští také hereckou kariéru. Naposledy jsi ji mohl*a vidět v extra úspěšné Barbie a brzy v nově chystaném Argylle s Henrym Cavillem. Drží dva rekordy ohledně největšího počtu prodaných lístků na streamovaný koncert v době COVIDu a v roce 2021 byla nejvíce streamovanou zpěvačkou na Spotify. Přičti její marketingové úspěchy, kdy je ambasadorkou značek Yves Saint Laurent, Evian nebo Versace, a dostaneš se na její celkovou odhadovanou hodnotu 35 milionů dolarů (skoro 800 milionů korun).
Kromě toho podniká, založila svůj knižní klub, lifestylový newsletter a se svým otcem organizuje hudební festival Sunny Hill v jeho rodné Prištině (hlavní město Kosova).
Kromě těchto aktivit je však Dua Lipa také výrazně politickou osobností. Za poslední rok si získala pozornost médií díky kritice imigrační politiky Velké Británie a také volání po zastavení palby v Gaze. V rozhovoru pro Rolling Stones vysvětlila, že tyto věci nemůže nekomentovat, jelikož celá její existence jakožto dcery kosovských imigrantů, kteří do Londýna utekli před válkou, je politická.
Situaci v Gaze přirovnala k té v Kosovu. „Soucítím s lidmi, kteří musí opustit svůj domov kvůli naší situaci v Kosovu. Rozumím tomu, co udělá válka a že nikdo nechce opustit svůj domov, ale dělají to pro ochranu a záchranu jejich rodiny, aby se postarali o lidi kolem sebe a měli lepší život.“
V rozhovoru zároveň zmínila své rozhodnutí si co nejvíce střežit osobní život. „V tomhle jsem hodně britská. Nechci si pustit v talk show pusu na špacír jen, abych zaplnila hlavní stránky médií a měla pozornost. Lidi si často myslí, že znají ty, které poslouchají, ale myslím si, že toho o nás ví fakt málo.“