Film Blonde, který má na Netflixu vyjít v září tohoto roku, bude mapovat život ikony americké kinematografie. Čím se bude od ostatních snímků odlišovat a proč ho tvůrci označili jako mládeži nepřístupný?
Film režíroval Andrew Dominik a předlohou mu byl stejnojmenný román od Joyce Carol Oates. Snímek bude zachycovat nejen vzestupy a pády herecké kariéry Marilyn Monroe, ale také kontroverzní momenty, o které nebylo v hereččině životě nouze.
V upoutávce, kterou Netflix nedávno zveřejnil, můžeš vidět herečku Anu de Armas jako Marilyn Monroe plačící v maskérském křesle a vydešenou z představy, že bude opuštěna. Nechybí ani legendární záběry ve vlajících bílých šatech, jindy si zase Ana procvičuje úsměv, kterým si Marilyn podmanila celou Ameriku.
Andrew Dominik skloubil fiktivní prvky s fakty a poodhalil, co se skrývalo za pozlátkem americké hvězdy. Snímek tak nabídne poměrně drsný a nekompromisní pohled na Marylinin život.
O tom, že film bude skutečně drsný a o spicy záběry nebude nouze, svědčí taky fakt, že film dostal rating NC-17, což je nejpřísnější rating, jaký může film v americké kinematografii dostat. Pokud má film rating R, znamená to, že jej teenageři mohou zhlédnout v doprovodu dospělého, zatímco rating NC-17 označuje striktní zákaz daného snímku pro diváky do 18 let bez výjimky. I to je jedním z důvodů, proč dnes v Hollywodu podobné filmy prakticky nevznikají. Americké kinosály podobné snímky nechtějí do projekce nasazovat, buď kvůli nízké návratnosti, či ze strachu z reakce diváků.
Snímek Blonde se však objeví rovnou na Netflixu a v kinech se bude promítat jen krátce, aby se mohl ucházet o Oscara. Nicméně i sám režisér přiznal, že ho rating NC-17 překvapil. Uvedl, že ale nehodlá nic měnit. Film označuje za divácky náročný, a pokud se to někomu nelíbí, je to jeho problém.