Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Netflix uvede nový film o životě Marilyn Monroe, v Americe bude mládeži nepřístupný

Film Blonde, který má na Netflixu vyjít v září tohoto roku, bude mapovat život ikony americké kinematografie. Čím se bude od ostatních snímků odlišovat a proč ho tvůrci označili jako mládeži nepřístupný?

Film režíroval Andrew Dominik a předlohou mu byl stejnojmenný román od Joyce Carol Oates. Snímek bude zachycovat nejen vzestupy a pády herecké kariéry Marilyn Monroe, ale také kontroverzní momenty, o které nebylo v hereččině životě nouze.

V upoutávce, kterou Netflix nedávno zveřejnil, můžeš vidět herečku Anu de Armas jako Marilyn Monroe plačící v maskérském křesle a vydešenou z představy, že bude opuštěna. Nechybí ani legendární záběry ve vlajících bílých šatech, jindy si zase Ana procvičuje úsměv, kterým si Marilyn podmanila celou Ameriku.

Andrew Dominik skloubil fiktivní prvky s fakty a poodhalil, co se skrývalo za pozlátkem americké hvězdy. Snímek tak nabídne poměrně drsný a nekompromisní pohled na Marylinin život.

O tom, že film bude skutečně drsný a o spicy záběry nebude nouze, svědčí taky fakt, že film dostal rating NC-17, což je nejpřísnější rating, jaký může film v americké kinematografii dostat. Pokud má film rating R, znamená to, že jej teenageři mohou zhlédnout v doprovodu dospělého, zatímco rating NC-17 označuje striktní zákaz daného snímku pro diváky do 18 let bez výjimky. I to je jedním z důvodů, proč dnes v Hollywodu podobné filmy prakticky nevznikají. Americké kinosály podobné snímky nechtějí do projekce nasazovat, buď kvůli nízké návratnosti, či ze strachu z reakce diváků.

Snímek Blonde se však objeví rovnou na Netflixu a v kinech se bude promítat jen krátce, aby se mohl ucházet o Oscara. Nicméně i sám režisér přiznal, že ho rating NC-17 překvapil. Uvedl, že ale nehodlá nic měnit. Film označuje za divácky náročný, a pokud se to někomu nelíbí, je to jeho problém.

Myslím, že pokud dostanu na výběr, raději bych se šel podívat na verzi NC-17 příběhu Marilyn Monroe. Protože víme, že její život byl na hraně, je to jasné podle toho, jak skončil. Chcete vidět verzi se všemi nemocemi, na kterých se společnost podílela a Marilyn tím trpěla, nebo chcete vidět osekanou a vydezinfikovanou verzi?
Andrew Dominik, režisér snímku Blonde

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.