Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj foto: Patrick Pleul/dpa via AP

Německá policie zahájí zesílené kontroly na hranicích s Polskem a Českem

Německo ve středu oznámilo, že zesílí pružné a mobilní kontroly na hranicích s Českou republikou a Polskem. Cílem je boj proti převaděčům. Podle spolkové ministryně vnitra Nancy Faeser lze proti migrační krizi bojovat pouze společným evropským azylovým systémem, jinak bude budoucnost otevřených hranic v EU ohrožena.

Spolková ministryně vnitra Nancy Faeser ve středu oznámila, že Německo posílí policejní kontroly na „pašeráckých trasách“ na hranici s Českou republikou a Polskem. Chce tím zabránit většímu počtu migrantů ve vstupu do země.

Musíme bezpodmínečně zastavit převaděče, neboť kvůli maximálnímu zisku dávají všanc lidské životy. Proto spolková policie okamžitě začíná s dodatečnými flexibilními kontrolami v klíčových místech pašeráckých tras na hranicích s Českem a Polskem. Můj cíl je vyvinout maximální tlak na převaděče, a ochránit tak životy lidí, kteří jsou pašováni přes hranice často bez vody a přístupu k čerstvému vzduchu.
Nancy Faeser, spolková ministryně vnitra

Polsko varuje před wagnerovci, kteří se přibližují k jeho hranici s Běloruskem

by @eevelka

Ministryně uvedla, že opatření budou platit ihned, a to s podporou českých i polských úřadů. Cílem je, aby navýšení kontrol nemělo vliv na běžný život obyvatel, ani hospodářství. Kolik policistů bude do pohraničí vysláno, Faeserová neuvedla, bude se však jednat o stovky.

Faeser nevyloučila ani možnost zavedení pevných kontrol podél hranic, takové opatření však může být podle pravidel Schengenského prostoru jen dočasné. I přesto je možné, že se řidiči kvůli kontrolám cestou do Německa zdrží. Policie bude kontrolovat nejen doklady, ale také nahlížet do kufrů aut a ložných prostorů dodávek a nákladních aut. Zesílená ostraha by měla být i ve vlacích a na nádražích.

Bojujeme za to, aby byly vnitřní hraniční kontroly v rámci Evropské unie otevřené. Ale potřebujeme evropské řešení, jinak je Schengen v nebezpečí.
Nancy Faeser, spolková ministryně vnitra

Navýšení kontrol ve středu skrz sociální síť X podpořil i ministr financí Christian Lindner. Rozhodl se proto na hranice poslat i 500 celníků.

V Německu si od ledna do srpna tohoto roku požádalo o azyl více než 204 tisíc uprchlíků, což je o 77 procent více než za stejné období v minulém roce. Za stejné období však policie zadržela dalších skoro 80 tisíc nelegálních imigrantů. Do konce roku úřady očekávají až 400 tisíc žádostí o azyl.

Zdroj: CNN, Reuters, euronews., ČTK

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.