Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: IG @xnzhx

Nela Zoe Holanová: backstage Sadalsuud House, crypto a manifestace

Nela Zoe Holanová je módní návrhářka a zakladatelka značky Sadalsuud House. V dnešním rozhovoru jsme kromě módy probraly i manifestaci, crypto a nebo třeba to, že My Little Pony zlepšuje náladu a je to vědecky prokázaný!

S Nelou jsme se sešly v kavárně La Bottega v Dlouhé ulici. Daly jsme si kafe a snad nejlepší koblihu v mým životě!😂  Celý rozhovor byl jako date s kamarádkou, tak snad tě bude bavit stejně moc, jako mě bavilo Nelu vyzpovídávat!💕

Co znamená název tvé módní značky Sadalsuud House? 

Jsem znamením Vodnář a Sadalsuud je nejjasnější hvězda právě ve Vodnáři. Význam slova je nejšťastnější z nejšťastnějších. Přesně tak bychom chtěli, aby se zákazníci cítili v našem oblečení. A „house” kvůli tomu, že oblečení je takový náš domeček – naše bezpečná zóna.

Jak vypadá tvůj pracovní den?

 • Čaj ☕️
 • Instagram, maily a zkontroluju objednávky na e-shopu.💌
 • Zavolám Barče – Barča a ještě Niky jsou moje kolegyně, které šijou pro Sadálek (zkrácené pojmenování pro Sadalsuud House, pozn. autorky). Podle objednávek vyřešíme, co je třeba ušít nebo dokoupit. 
 • Sprcha, get ready a jedu! 💄
 • Zastávka v Bakeshopu – koupím kafe a matchu pro Baru.
 • Mezitím projedu zprávy na Instagramu.
 • Když je potřeba, doplním zásobu látek, nití a knoflíků.
 • Jedu do studia -– cestou to rozjedu na písničky.🕺
 • Ve studiu dělám balíčky, inventuru.
 • Barča s Nikčou šijou.
 • Brainstorming 💡
 • Chill a drbíčky s holkama
 • Občas něco pofotíme na Instagram. 📷

Kde hledáš inspiraci?

Inspiraci hledám prvotně sama v sobě. Pak v každodenním životě, v lidech, co jen tak potkám na ulici, v cestování a v nových kulturách. Když mi inspirace chybí, jsou pro mě důležitý líný dny. Klidně strávím celý den v posteli a odpočívám. Často se mi stává, že po přesně takovém dnu přijde ten největší nával flow. Tvořím to, co mně samotné na trhu chybí. Často vezmu něco, co už existuje, upravím ke svým potřebám a změním barvu – ta je pro mě důležitá. 

Nejoblíbenější kousek z kolekce?

The pants light a obří mikina. 🧸

Plánuješ do budoucna kolekci čistě pro kluky? 

Ano, určitě časem uděláme i pánské střihy. Chci klukům věnovat to, co holkám – pocit sebevědomí a pohodlí. Ať se cítí mužsky, nebo žensky a hlavně ať ví, že nemusí zapadat do žádné normy. 

Nedávno jsi na Instagram postovala, že bys chtěla kamenný obchod nebo studio, je to něco, na co se můžeme těšit?

Ráda bych jednou měla i kamenný obchod, ale mám pocit, že dnešní doba už to tolik neumožňuje, všechno se přesouvá spíš do digitální formy. Každopádně můžete se těšit po novém roce na pop-up, který pro vás chystáme. Jo a kdybyste někdo věděl o pěkným prostoru, kde by se mohl uskutečnit, let me know!😂

Jaká bude zimní kolekce? 

Teď už to konečně můžu říct... Budeme mít úplně nový produkt, a to BUNDU! Pracovali jsme na ní opravdu dlouho, máte se na co těšit! Všechny nové kousky budou v paletě černé a béžové, ale klasické barvičky, které ode mě znáte, jsme taky neopomněly.

Zdroj: IG @xnzhx

Co je pro tebe nejnáročnější při řízení značky?

Těžko se mi to přiznává, ale boj sám se sebou. Když nedokážu ustát sama sebe, je těžký managovat lidi kolem mě. Jsem moc vděčná za holky, se kterými pracuju. Když jedna z nás prožívá "smutné, líné" období, nenutíme se do práce a vzájemně se táhneme. No a když se přihodí nějaký fuck-up, život jde dál…

Jak dlouhá doba uběhne od nápadu až po to, kdy držíš hotový produkt v ruce?

Každý produkt je jiný a potřebuje jiný čas. Třeba košili jsme měli ready za 3 týdny. Dostala jsem nápad a věděla jsem, že je asap potřebuju. Zavolala jsem Baru a už se šilo. U bundy ze zimní kolekce naopak proces trval 2 roky. Chtěla jsem, aby byla perfektní. Po dvou letech mě pořád nepřestává bavit, tak se to asi povedlo.

Máš nějaké konkrétní cíle nebo je tvoje cesta se Sadalsuud House spontánní?

Spíš spontánní. Ale jednou bych nás chtěla dostat na mezinárodní trh. Můj sen je mít pobočku Sadálku v Paříži nebo v Londýně. 

Co je tvůj go to outfit? 

 • The pants light – Sadalsuud House
 • Podpatky – Miluju zvuk klapání a dodávají mi sebevědomí. 💅
 • Volnější triko
 • Svetr

Povedl se ti nějaký fashion přešlap?

Já jsem odjakživa módou posedlá a vyloženě přešlap jsem asi neprovedla. Ale mamka mi vyprávěla jednu historku, byly mi asi čtyři roky. Byli jsme na dovolený a já jsem si s sebou zabalila na celý týden tolik outfitů, abych nemusela nic nosit dvakrát. Akorát jsem zapomněla na poslední snídani před odjezdem na letiště. Udělala jsem scénu, že na žádnou snídani nejdu, protože by každý viděl, že mám na sobě něco podruhý. Mamka přišla s řešením, že mám jít v pyžamu. Tak jsem šla, protože v něm mě přeci ještě nikdo neviděl.😂

Jaký trend podle tebe v budoucnu poletí?

Low rise a fialová. Kdybychom se bavili o vzdálenější budoucnosti, tak určitě digitální móda.

Je nějaký trend nebo kousek oblečení, co bys zrušila?

Pardon, ale roztrhaný džíny u kluků a pak cokoliv s peříčkama. Ale jsem Vodnář, takže je možný, že příští rok taky nějaký peříčkový top vytáhnu.😂

Nedávno ses na Instagramu vyjadřovala k tomu, že lidi málo podporují české návrháře a obecně českou tvorbu. Máš ty svoje oblíbené české návrháře?

Celé to ve mně vyvolala zpráva od slečny, že jsou Sadalsuud trička moc drahá. Pokud je tričko vyrobeno z kvalitního materiálu, někdo ho pěkně ušil a dostal za něj dostatečně zaplaceno, jeho normální cena je čtyři tisíce (nezapočítávám čas a nervy). Přijde mi, že když jsou Češi v zahraničí, tak nemají problém si za stejnou cenu něco koupit. Protože v zahraničí to mají přece kvalitnější. To ale už dávno neplatí. V Česku máme úplně stejné možnosti jako všude jinde, ale málokdo tady podporuje lokální tvorbu. 

Jinak z českých návrhářů nikoho nesleduju. Čím víc na někoho koukáte, tím víc vás to ovlivňuje. Nechci, aby se to promítalo do mojí tvorby.

Co tě baví kromě módy?

Před dvěma lety jsem začala jezdit na koni. Taky se zajímám o crypto a celkově o investice – například do kvalitních značek. Ráda sleduju, kde se drží hodnota peněz. Myslím si, že investovat v mladém věku je to nejlepší, co pro sebe můžete do budoucna udělat. Nemáte žádné závazky, živíte jen sebe… A kdybych nešla studovat módu, bavila by mě metafyzika nebo Computer Science. Tím apeluju na všechny, běžte studovat CS, je to budoucnost!👩‍💻

Studovala jsi v fashion v Anglii, jaké byly plusy, a naopak mínusy tvého studia?

 • + kontakty
 • + osobní posun
 • + otevření očí, haha
 • + poznání nových kultur a z každý si můžeš vzít, co se ti líbí
 • + dostaneš ze života to nejvíc 
 • - kromě toho, že je to drahý, nic!

Manifestuješ?

Manifestuju! Tisknu si fotky, co se mi líbí nebo znázorňují věci, které bych chtěla, a lepím si je do deníčku. Taky řeším, kdy je úplněk.🌚  Nejspíš jsem si přivolala i studium v Londýně. Když mi bylo asi deset, nalepila jsem si samolepku ,,I love London” na skříň. Několik let jsem se na ni každé ráno koukala. Když jsem se hlásila na vysokou, chtěla jsem na stejnou školu, ale do Milána. Pak mi jedno ráno došlo, že přece musím do Londýna. Měla jsem pocit, že tam patřím. Když jsem jim volala, řekli, že mají v mém oboru poslední místo. Byl to osud.💜 Myslím si, že když člověk na něco hodně myslí nebo má něco často před očima, přitahuje to.💫🕯

Chceš v budoucnu bydlet v Česku nebo tě to láká do zahraničí?

Není to tak, že bych to tu nesnášela, ale chtěla bych zase najít svoje štěstí v zahraničí. Ať už budu bydlet kdekoliv, ráda bych i tak posouvala Česko dál a přinášela sem to, co tu chybí. 

Co ty a vztahy? 

Mám dlouhodobý vztah. S přítelem jsme byli spolu ještě před Londýnem. Ale ráda si ho udržuju v soukromí. Nepotřebuju to sdílet na Instagramu.

Jak bojuješ s anxiety? 

Selfcare. Dám si peeling, vanu, oholím se a věnuju se sama sobě. Pomáhají mi pohádky, hlavně Barbie a My Little Pony. Nedávno jsem četla, že je dokonce prokázaný, že My Little Ponny opravdu pomáhá na špatnou náladu. Každopádně pokud trpíte depresí, nepomůže vám oholení, ale terapeut.

Co si myslíš o českých influencerech, máš nějaké oblíbence?

Upřímně český influencerský rybníček je pro mě jeden velký bizár! Reklamy na Lenor, filtry, auta… Ale miluju Šárku Švastal (@sousty). Kdybych byla na holky, tak si ji vezmu! Mnohem radši sleduju mikroinfluencery. Holky, který mají třeba 2k na Instagramu a ani neví, že na mě působí. 

Oblíbený seriály, filmy? 

 • Interstellar
 • I origins
 • The secret life of Pets
 • Selfless
 • Funny Face

Nejoblíbenější kavárna?

 • La Bottega

Co si vždycky objednáš v Mekáči?

McWrap Crispy Chicken bez rajčat a cheeseburger s dvěma okurkami. VŽDYCKY!

Chceš něco vzkázat čtenářům? 

Mějte svoji hlavu, přemýšlejte nad vším na sto procent a pamatujte, že nic není tak vážný, jak to vypadá, ať už ve vztazích, práci… Pokud jste v prd*li, tak je na světě pravděpodobně spoustu dalších lidi, co jsou na tom stejně. A nechte mluvit vaše vnitřní dítě.💜