Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Největší herní veletrh E3 se opět nekoná, jaká je jeho budoucnost?

Herní veletrh E3 patřil svého času k nejprestižnější herní výstavě na světě, kam se sjížděli herní nadšenci a novináři z celého světa. V roce 2020 ale přišel koronavirus a festival byl zrušen, teď je rok 2022 a festival se opět nekoná. Má ještě tedy budoucnost?

Sdružení Entertainment Software Association, které herní výstavu pořádá, v lednu oznámilo, že ruší plány ohledně fyzického konání letošní E3. Milovníci her tak doufali, že se výstava bude konat alespoň v digitální podobě. Organizace ale před pár dny uvedla, že se výstava nebude konat vůbec a další ročník se tak přesouvá až na příští rok.

Veškerou svou energii a zdroje věnujeme do revitalizace fyzického a digitálního zážitku E3 příští léto. Ať už si zážitek vychutnáte na výstavišti nebo na svých oblíbených zařízeních, výstava 2023 svede komunitu, média a průmysl zpět dohromady ve zcela novém formátu,
uvedla organizace v prohlášení.

Nové herní tituly na starém železe? Vyzkoušel jsem Google Stadia

@yanhoechka

Otázkou nyní zůstává, jak se tento krok promítne do budoucnosti výstavy. Výstava byla totiž zrušena kvůli covidu-19 už v roce 2020. V posledních letech navíc dřívější sláva E3 začala pomalu upadat a další odmlka takovému trendu přílíš nepřidá.

Je však pravdou, že E3 se s problémy potýká doslova už od svého vzniku. První se objevily v roce 2007 a 2008, kdy se výstava představila v menším formátu. Následně ale zase přišel obrat a výstava se vrátila ke svému megalomanství. V roce 2016 se dokonce otevřela i veřejnosti, a to i přes to, že si dříve zakládala pouze na byznysově mediálním formátu. Nyní tak nezbývá než čekat, co si pořadatelé připraví na rok 2023 a zdali se herní svátek, jak bývala E3 často nazývána, vrátí na své prosluněné místo.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.