Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejoblíbenější romantasy knížky na BookToku

Máš rád*a romantické knížky a fantasy? A víš, že existuje žánr, který spojuje oboje? V článku najdeš ty nejznámější romantasy knížky, které kolují TikTokem.

Knižní část TikToku posledních pár měsíců ovládá romantické fantasy - žánr, který The Guardian trefně označil za "genre of swords and soulmates". Na TikToku si hashtag #romantasy nasbíral k minulému roku 475 milionů zhlédnutí a taky Goodreads si pro žánr vyčlenilo vlastní kategorie. Proč? Romantické knihy byly vždycky populární a tenhle subžánr spojuje best of both worlds - poutavé fantastické světy a epické love stories (and fae porn apparently).

Reccomendations na TikToku najdeš spousty, tyhle knížky jsou ale bezpochyby nejpopulárnější. 👇

ACOTAR - S. J. Maas

S. J. Maas během pandemie na TikToku zažehla obsesi s vílami a romantasy žánrem jako takovým. Její série ACOTAR je doteď v žánru No. 1. Má celkem 4 díly a jednu kratší novelu A Court of Frost and Starlight, která na zbytek navazuje jen volně.

Víc si o tvorbě Maas můžeš přečíst v článku. 👇

Bookclub: Jak číst knihy Sary J. Maas?

@_00_3_12

Fourth Wing - Rebecca Yarros

Fourth Wing has BookTok in a chokehold. Z části taky kvůli kontroverzi ohledně autorky a kvalitě knihy samotné, ale nepochybně je to dneska jedna z nejpopulárnějších knížek na TikToku. Sleduje Violet, která se snaží projít elitní školou pro dračí jezdce mezitím, co je její země ve válce. Violetina jediná šance na přežití je školu vystudovat.

The Cruel Prince - Holly Black

Cruel Prince vládne příčkám oblíbených knížek na TikToku už několik let, podobně jako i dva další díly ze série. Must read pro fae romance lovers a taky ACOTAR lovers, jelikož obě série jdou tak trochu ruku v ruce. Navíc tu máme beloved enemies to lovers trope mezi hlavními postavami, takže v rámci romantasy Cruel Princ splňuje všechny požadavky.

Fragments of a Fallen Star - Viano Oniomoh

Queer romantasy Fragments of a Fallen Star by tě taky nemělo minout. Vypráví o Moiře, která by udělala všechno pro to, aby mohla oživit své mrtvé rodiče. K tomu ale potřebuje kouzlo na vrácení času a pro něj se musí vydat na dalekou cestu.

The Very Secret Society of Irregular Witches - Sangu Mandanna

Chceš romantasy, ale bez high stakes a epických bojových scén? Tak to bude cozy román The Very Secret Society of Irregular Witches přesně pro tebe. Havní hrdinka Mika Moon je čarodějka, ale bez společnosti dalších sester se cítí osamělá. Až do dne, kdy dostane pozvánku na zaučení tří mladších čarodějek.

The Hurricane Wars - Thea Guanzon

Další enemies to lovers hit je The Hurricane Wars, debutový román autorky They Guanzon. Sleduje Talasyn, která vyrůstala během tzv. Hurricane wars, kdy zároveň schovávala svoji magii, o níž si všichni myslí, že vymizela. A právě tahle magie představuje nebezpečí pro krále impéria a jeho syna Alarica.

A Touch of Darkness - Scarlett St. Clair

Retelling příběhů o Hádovi a Persefoně, but make it BookTok. St. Clair sleduje klasický mýtus o dvou bozích, kteří si k sobě navzdory všemu najdou cestu, ale novým pohledem. A Touch of Darkness je pouze první díl, v sérii najdeš celkem čtyři.

Kam dál?👀

Bookclub: Fantasy série, na které bys měl/a hodit očko

@_00_3_12

Zdroje: Pinterest, Goodreads

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.