Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejdojemnější smrti ve videohrách

Myslíš si, že videohry mají být především zábava a únik od starostí každodenního života? To sotva. Zejména moderní videohry dokážou být nadmíru kruté jak k hráčům, tak k fiktivním postavám, jejichž odchod je kolikrát tak dojemný, že si nabrečíme do klávesnice. Odlož ovladač a připrav si kapesníky. V článku najdeš ty nejdojemnější smrti ve videohrách.

POZOR SPOILERY! Platí i pro diváky seriálu The Last Of Us, kteří nehráli druhý díl videohry. Byli jste varováni.

Dojemné smrti jsem zmínil již v prvním článku na podobné téma, pokud ti zde nějaká smrt chybí, pravděpodobně ji najdeš v předchozím článku 👇

Momenty ve videohrách, u kterých hráči nezadrželi slzy

@davidvachalec

Red Dead Redemption 2

Dechberoucí příběh z konce devatenáctého století vypráví poslední kapitolu Van Der Lindeova gangu. Kdyby Red Dead Redemption 2 nebyla hra, ale kniha, tak je to definitivně světový bestseller. Poté, co se na Divokém západě ve městě Blackwater zvrtne velká bankovní loupež, je hráč v kůži Arthura Morgana s celou svou smečkou nucen uprchnout do hor. S federálními agenty v zádech a nejlepšími lovci odměn v celé Americe, kteří jsou jim v patách, musí gang nadále loupit, okrádat a bojovat, aby přežil ve světě, který už nepřizpůsobivé kovboje nehodlá dál tolerovat.

Red Dead Redemption 2 | ⒸRockstar Games

Prohlubující se vnitřní rozpory v řadách gangu přivedou Arthura do bodu, kdy se musí rozhodnout mezi vlastními ideály a loajalitou ke gangu, který jej vychoval. Jak už začínáš tušit, situace uvnitř gangu se vymkne kontrole, a tak staneš tváří v tvář s revolverem v ruce proti lidem, které znáš celý život.

Red Dead Redemption 2 | ⒸRockstar Games

Aby toho nebylo málo, v průběhu hry chytne Arthur tuberkulózu, jež ho v posledním boji dostihne. Muž, kterému odmala věřil, ho zradí a hráči jsou nuceni sledovat krutý boj, ve kterém hlavní postavě poslední stadium tuberkulózy již nedovolí se bránit proti lidem, kteří přísahali, že jí budou krýt záda.😪

Red Dead Redemption 2 | ⒸRockstar Games

Ghost of Tsushima

Příběh začíná na pobřeží japonského ostrova Tsushima, kde v kůži Jina Sakaie vyrážíš s poslední legií samurajů bránit ostrov před nájezdem mongolských vojsk v čele s Khotun-Khanem. V krvavé bitvě čelíš drtivé přesile a samurajové jsou poraženi, avšak Jin je z bitevního pole zachráněn záhadnou ženou Yunou.

Ghost Of Tsushima | ⒸSony Interactive Entertainment

Po několikadenní léčbě se Jin probere a zjišťuje, že je posledním žijícím samurajem na celém ostrově okupovaném Mongoly, kteří terorizují místní obyvatelstvo. Ve stopách padlých se vydáváš na cestu s jediným cílem: pomstít všechny samuraje a vyhnat mongolská vojska z ostrova. Během této cesty však procházíš velkou změnou. Jin si uvědomí, že proti mongolské přesile je téměř nemožné bojovat, a proto se vzdá samurajského kodexu cti.

Ghost Of Tsushima | ⒸSony Interactive Entertainment

Mocný vojenský vládce šógun se díky Jinovi dozví o mongolské okupaci a rozhodne se na ostrov poslat samurajské posily. Při dobývání pevnosti vojsko dorazí v moment, kdy Jin za branami pevnosti otrávil zákeřným způsobem desítky Mongolů. Zabít někoho bez boje je proti samurajskému kodexu cti a hráč je za to potrestán. I přes dobré úmysly – porazit za každou cenu nepřátele – je držen v zajetí. Během čekání na soud se dá na útěk a na zádech věrného oře mizí v dáli. Když se zdá, že je problém vyřešen, přiletí salva hořících šípů, z čehož čtyři trefí koně. Vše končí za doprovodu srdceryvné hudby, kdy se hráč v zasněženém lese loučí se svým posledním věrným přítelem. Smrt fiktivního lidského parťáka dokáže být krutá, ale smrt zvířete je mnohonásobně horší!

Ghost Of Tsushima | ⒸSony Interactive Entertainment

THE LAST OF US PART 2

Co je horší než smrt tvojí oblíbené postavy? Smrt tvojí oblíbené postavy, kterou absolutně nečekáš. Zatímco hra The Last Of Us pomohla ukázat, jak úžasné může být filmové nebo seriálové zpracování videohry, The Last Of Us Part 2 se rozhodl fanouškům původního herního titulu vrazit kudlu přímo do srdce. V postapokalyptickém světě plném zombies nemůže žádné špatné rozhodnutí zůstat nepotrestáno a hráči milovaná postava Joel to pozná na vlastní kůži.

The Last Of US Part 2 | ⒸNaughty Dog

Poté, co si hráči k Joelovi díky událostem první hry (nebo první série) vybudovali vážný vztah, bylo nadlidsky těžké sledovat, jakým způsobem odchází na onen svět. Jeho smrt není hrdinské obětování. Jeho smrt je brutální a bolestivá. Joela totiž ubije antagonista příběhu golfovou holí ve sklepě, chladně a surově. Nikdo se nemůže divit žádnému hráči, který nad ztrátou tak ikonické a oblíbené postavy ronil slzy. Což se taky všem hráčům stalo. I mně.

The Last Of US Part 2 | ⒸNaughty Dog

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.