Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Momenty ve videohrách, u kterých hráči nezadrželi slzy

I hry mají celou řadu momentů, které nenechají jedno oko suché. Tady máš přehled těch nejsmutnějších momentů, u kterých hráči prostě nemohli nebrečet.

Spousta herních vývojářů usiluje o to, aby hráči při hraní jejich počinů zažili co nejintenzivnější zážitek. V moderní éře videoher se proto klade velký důraz na vyprávění příběhů a vývoj samotných postav. Některým herním designerům to bohužel jde až tak dobře, že si plno hráčů k jejich fiktivním postavám vybuduje vztah. Pak musí být svědkem toho, jak jejich oblíbená postava zemře, obětuje se či navždy odejde. Připrav si kapesníky, jdeme na to!

Varování: Článek obsahuje spoilery!

Nejvzácnější skiny ve Fortnite

@davidvachalec

Zrada generála Shepherda

Cílem kampaně Call of Duty Modern Warfare 2 je zajmout nebo zabít nebezpečného teroristu Makarova. Generál Shepherd určí Makarovovu možnou polohu a vyšle tě do úkrytu na gruzínsko-ruských hranicích. Ty a tvůj parťák Ghost ve skrýši společně najdete plán operací teroristické skupiny, stáhnete ho na disk a zažádáte o extrakci.

GHOST | ⒸActivison

O několik minut později dorazí vrtulník, který vás má zachránit. Po předání plánu operací Shepherdovi však zjistíš, že jste byli zrazeni, a z bezprostřední blízkosti schytáš kulku do hrudi, načež vidíš, jak zrádce obrátí zbraň i proti Ghostovi a na místě ho zastřelí. Aby toho nebylo málo, vaše těla jsou hozena do příkopu a polita benzínem. Shepherd si naposledy potáhne z doutníku, než ho hodí na obě plynem nasáklá těla, zapálí je a otočí se zády.

GHOST a Generál Shepherd | ⒸActivison

Už od své premiéry v předchozím díle s podtitulem Modern Warfare byl Ghost internetovou senzací a největším oblíbencem fanoušků série. Nic člověka nepřipraví na to, že postava, která mu přirostla k srdci během dvou plných kampaní, během okamžiku umírá.

Boozerova oběť

Děj videohry Days Gone se odehrává v postapokalyptickém Oregonu dva roky po globální pandemii a sleduje příběh Deacona St. Johna, bývalého člena motorkářského gangu, a jeho bratra Boozera. Poté, co Deacon zjistí, že existuje šance, že je jeho žena Sarah stále naživu, vydává se s bratrem na nebezpečnou výpravu do hor, aby se s ní znovu setkal.

Boozer a Deacon | ⒸSony Interactive Entertainment

Během kampaně, která ti zabere necelých 40 hodin, se dostaneš k poslednímu úkolu, ve kterém musíš dobýt vojenskou pevnost, aby ses k Sarah dostal/a. Situace se však vymkne kontrole a pod palbou nepřátelských vojáků musíš prorazit obranu jejich pevnosti. Jedinou cestou, jak proniknout dovnitř, je narazit kamionem plného výbušnin do nepřátelské brány, což způsobí potřebnou explozi. Společně s bratrem jedeš v plné rychlosti k bráně a těsně před nárazem Boozer řekne: „Deaku, běž. Najdi svou ženu,“ a vystrčí tě z jedoucího kamionu do jezera. Po vynoření už vidíš jen spoušť a chaos, který náraz způsobil.

Boozer a Deacon | ⒸSony Interactive Entertainment

Jak už to tak ve filmech i hrách bývá, Boozer nakonec jistou smrt přežil, ale samozřejmě se to dozvíš až tehdy, co přestaneš brečet...

Smrt Leeho

Hra The Walking Dead od studia Telltale Games dokázala přinést originální příběh zasazený do ultrapopulární zombie série. První dějství se zaměřilo na muže jménem Lee Everett, což je bývalý trestanec, který se rozhodl ochránit malou holčičku Clementine během zombie apokalypsy. Lee je odhodlaný udělat vše, co je v jeho silách, aby malá dívka vyrůstala v bezpečí.

Lee a Clementine | ⒸTelltale Games

V závěrečné kapitole ho však do zápěstí kousne zombie a Lee se pomalu mění v dalšího člena nemrtvé masy. Zbytek času, který mu zbývá mezi živými, stráví poslední záchranou Clementine, aby ji dostal do bezpečí.

Lee a Clementine | ⒸTelltale Games

Čas pomalu dochází a hráč (který ovládá postavu Clementine) je postaven před rozhodnutí o jeho osudu. Můžeš se rozhodnout, zda ho Clementine zastřelí, nebo ho nechá proměnit v zombie. Neexistuje způsob, jak Leeho zachránit. Malá dívka Clementine tak v slzách a s pistolí v ruce truchlí nad smrtí muže, který doslova obětoval svůj život za její, a společně s ní i hráči, kteří sledují odchod tak obětavého a laskavého člověka.

Clementine | ⒸTelltale Games

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.