Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nebezpečnost řetězových manifestačních audií na Tiktoku

Na For You Page jsme takové video měli už snad všichni. Jestli jim ze strachu podléháš taky a máš jich plné drafts, tenhle článek je pro tebe. Nebo jak by přesně takové video řeklo: „This is your last sign, you won't have to use another one after this one!“

Není manifestační audio jako manifestační audio. Manifestace má být dobrovolná a postavená na tvé vlastní vůli přivolat něco pozitivního do života tobě nebo ostatním. Virální manifestační audia na TikToku jsou však postavená na výhrůžkách a donucení tě je použít, čímž se dostanou do FYP i tvým sledujícím, a tento řetězec je téměř nemožné zastavit.

Zaměříme se jak na ty, které ti cíleně způsobují pocit ohrožení, tak ty, které se můžou zdát být pozitivní, ale actually tebou také jen manipulují. A na závěr ti doporučím manifestační audia, která mají opravdu dobrý úmysl a nebudeš se kvůli nim bát, že ti někdo umře. Ano, až takhle daleko některé řetězovky zachází.

Proč se jich bojíme a podléháme jim

Jak jsem již zmínila, videa tohoto typu jsou postavená na výhrůžkách. Mají tedy schopnost vyděsit široké publikum včetně lidí, kteří v manifestaci nevěří nebo se těmto tématům nevěnují. Strach z nich je posílený velkým počtem liků a komentářů, které „potvrzují“ jejich pravdivost. Můžeme z toho začít být overwhelmed a je pro nás jednodušší jim podlehnout. Daly by se přirovnat k řetězovým zprávám, které kolovaly několik let zpět na Facebooku. Ty jsme taky všichni dál přeposílali, protože nám to přineslo pocit úlevy. Funny, right? Akorát, že vůbec.

Rozdělila bych je na 3 kategorie:

👨‍🦯‍🧑‍🦯 The blind leading the blind

Lidé pod tímto typem videí uvádí pozitivní události, které se jim přihodily „jen díky použití tohoto audia!“ Ať už, že jim napsal*a crush, přijali je do nové práce nebo nečekaně získali peníze. Nabádají tě tedy to samé audio použít, abys mohl*a být stejně lucky jako oni. Ideálně máš na jejich video zareagovat 3x, jinak to samozřejmě neplatí. Ne, protože by tvoje manifestace nebyla dostatečná, ale protože by nedostali tolik views a později peněz, jako si představují.

🤡 The clowns

„Nepoužil*a jsem tento sound a stalo se mi XY strašných věcí, natoč se na něj a zareaguj 3x, ať se nestanou i tobě!“ Blablabla, další viewbait, ale tady se nám už stává pořádnou manipulací.

Creators těchto videí se opět pouze snaží nasbírat co největší čísla, ale mnohem nebezpečnějším způsobem než ti první, kteří tě alespoň lákají na něco pozitivního. Problém v nich tedy primárně spočívá v tom, že jsou postavené na negativním základu. Řadí se tedy do mnou zvaného nevědomého typu manifestace, ale pouze, pokud si text ve videu vezmeš k srdci a budeš mu věřit.

Tento typ manifestace pravděpodobně všichni praktikujeme každý den. Jedná se o jak negativní, tak pozitivní myšlenky, které formují náš mindset a náladu. Třeba když vstaneš a řekneš si: „Dneska budu mít na houby den“, budeš tomu pravděpodobně celý den věřit, i kdyby se ti actually nic špatného nedělo. Máš tu myšlenku/manifestaci totiž v hlavě a věříš jí, i když realita může být odlišná.

Stejně tak tomu je s přečtením textu v takovém videu. Můžeš si říct: „Hm, když teď 3x nezareaguju, zítra se mi stane něco děsného“, a tak moc té myšlence uvěřit, že celý následující den budeš ve stresu, nebo si říct: „Nepřijímám.“ a žít šťastně až do smrti.

🪩 Murder on the dance floor

Nad tím, že TikTok tato videa automaticky neblokuje, mi zůstává rozum stát. Jejich autoři tě vyloženě donutí video na daný sound také natočit, protože vyhrožují například tím, že ti někdo zemře, tvoji rodiče budou mít špatný den nebo se ti stane něco hrozného, pokud 3x nezareaguješ a nenatočíš ho.

Když si uvědomím, jak jsem po zhlédnutí prvního takového videa byla zděšená, a to jsem o tomto tématu edukovaná a vím, že je to bullshit, nechci si ani představovat, co může udělat s mladšími uživateli nebo zkrátka kýmkoliv jiným.

Když takové video uvidíš, prosím, pamatuj, že to vůbec není real a nic z toho, čím ti video vyhrožuje, se ti nestane. Video a ideálně i účet, ze kterého je nahrané, nahlas a zablokuj si ho. Hlavně na něj nijak neinteraguj, jinak ti několik podobných algoritmus automaticky zařadí do For You Page.

Manifestační audia s actually dobrým úmyslem

Manifestovat můžeš mnoha různými způsoby, a pokud nemáš čas nebo tě jen nebaví hodiny sedět nad manifestačním deníkem a zapisovat si svá přání, poslech manifestačních audií a frekvencí je pro tebe jednou z dalších super variant.

Co je to manifestace a jak na ni

@elvihradilkova

Na Spotify bych ti doporučila profil Spiritual Frequencies, na kterém najdeš nespočet playlistů plných manifestačních frekvencí, které jsou navíc pojmenované po konkrétních cílech, které ti mají přinést. Od lásky, peněz a štěstí až po zastavení overthinkování, uvolnění stresu a chakra healing.

Použít můžeš i jakékoliv jiné audio, tedy klidně písničku, báseň nebo podcast, ve kterých se zmiňuje to, čeho chceš dosáhnout. Manifestační audia neznají hranic a pouze ty rozhoduješ o tom, které pro tebe bude užitečné.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.