Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Na jaké knihy se můžeš těšit v roce 2023?

S novým rokem přichází i nové knihy. Jaké si rozhodně nenechat ujít?

Happy Place – Emily Henry

Nejprodávanější americká autorka dle The New York Times letos přichází s dalším románem, který slibuje příjemné oddechové čtení. Pár, který se rozešel před měsíci, uzavřel smlouvu, že bude předstírat, že je stále spolu na každoroční týdenní dovolené se svými nejlepšími přáteli. Vypraví se tak na chatu u moře, kam jezdí se svými blízkými celá léta, zároveň ví, že je to jejich poslední společná dovolená na tomto místě, protože se má nemovitost prodávat.

Jak těžké může být po letech vztahu předstírat zamilovanost po dobu jednoho týdne... před těmi, kteří vás znají nejlépe?

Kniha vychází 25. dubna.

Zdroj: goodreads.com

How to Sell a Haunted House – Grady Hendrix

Vtipný a zároveň děsivý nový román od autorky bestselleru The Final Girl Support Group. Když Louise a Markovi Joynerovým na konci koronavirové pandemie zemřou oba rodiče, pochopí, že jediný způsob, jak takovou událost ustát, je držet pospolu. A prodat dům, ve kterém trávili celý svůj dosavadní život. Dům se ale nedaří prodat a oba sourozenci jsou povahově maximálně odlišní. Své spory zamaskují, stejně jako zamaskovali zrcadla v domě a zatloukli dveře na půdu, aby se duše rodičů nevracely.

Podaří se dům prodat, když se paranormální jevy dějí čím dál tím více? A jakou roli v tom všem hrají panenky?

Kniha vychází 17. ledna.

Zdroj: goodreads.com

Yellowface – R. F. Kuang

Juniper Song není tím, za koho se vydává, nenapsala knihu, o které tvrdí, že napsala, a zcela jistě není asijská Američanka. I o tom je očekáváná kniha autorky Kuang.

Dvě autorky – June Hayward a Athena Liu měly být jako dvojčata, která měla nakročeno ke stejně úspěšnému životu: stejný rok na Yale a stejný rok debutu ve vydavatelství. Athena je literární miláček napříč žánry, kdežto June za ní v literárním světě trochu zaostává.

Jenže pak se vše jako lusknutím prstu změní. June je svědkem Athéniny smrti při podivné nehodě a rozhodne se jednat impulzivně. Ukradne Athénino právě dokončené dílo, experimentální román o čínských dělnících a jejich zásluhách k britskému a francouzskému vojsku během první světové války.

Zvládne June obstát sama před sebou, i když si změní jméno na Juniper Song? Vynoří se důkazy, které prokážou její krádež?

Yellowface se zabývá otázkami diverzity, rasismu a kulturního přivlastňování nejen ve vydavatelském průmyslu, ale také trvalého vymazávání asijsko-amerických hlasů a historie západní bílou společností.

Kniha vychází 16. května.

What They Don't Teach You About Money – Claer Barrett

Kromě fikcí pro tebe máme i knihu, která ti pomůže v každodenním životě a otevírá téma, jež je ve společnosti stále tabu – peníze.

Finanční expertka Claer Barrett, kterou možná znáš z jejího podcastu Money Clinic nebo Financial Times, přináší praktické tipy na vše, co souvisí s penězi. Což je teď zvláště důležité, protože mnozí z nás se v novém roce začínají dívat na své finance a také na to, jak utrácíme a šetříme během současné krize životních nákladů.

Na rozdíl od tradičních knih o osobních financích není povýšená, není plná odborných termínů a nebude tě z ní bolet hlava.

Kniha vychází 16. března.

Zdroj: goodreads.com

Maame – Jessica George

Maame, která se vyslovuje ma-meh, má v dialektu Twi, kterým mluví především nejpočetnější etnická komunita v Ghaně, mnoho významů. V tomto případě to znamená žena. A tento význam je zvláště vhodný, vzhledem k povaze tohoto příběhu o dospívání.

Debut prozkoumává vše, od rodinných povinností a rasismu až po ženské potěšení a hledání lásky, také jaké to je být rozpolcený mezi dvěma odlišnými, a často protichůdnými kulturami a domovy.

Celý život se Maddie říkalo, kdo je, ale když se jí nakonec naskytne příležitost opustit domov, ví, že tohle je okamžik, kdy může skutečně tvořit to, kým chce a má být. Maame tě rozesměje i rozpláče a celou dobu budeš fandit hlavní hrdince.

Kniha vychází 31. ledna.

Zdroj: goodreads.com

Jsem jejich bůh – Josef Pánek

Na závěr vybírám knihu, která vyšla již loni, ale věřím, že by neměla uniknout tvé pozornosti. Román, do kterého Pánek opět zakomponoval vědecké prostředí, které mu je přirozeně blízké, nabízí pohled do života hlavního hrdiny, který se z porevolučního Československa odstěhuje za kariérou do norského Bergenu. Autorův svérázný styl psaní je něco, co ti nedá spát.

Kniha vyšla 18. listopadu 2022.

zdroj: Databáze knih

Kniha měsíce: Láska v době globálních klimatických změn

@_kajina

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.