Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Na co se podívat, když se ti líbil Saltburn

Jestli patříš mezi ty, kteří se nestydí za to, že si přidali tenhle psychologický thriller mezi své oblíbené filmy, určitě teď hledáš podobný zážitek i jinde. Nabídnu ti 12 takových snímků spolu s tím, kde je vidět.

Kdybych měla vypíchnout nejsilnější filmové momenty Saltburnu, které skvěle fungovaly, budou to:

  • aesthetic prostředí nultých let
  • dokonalá práce s kamerou
  • pocit napětí, kdy nevíš, co se stane
  • společenská satira
  • prvek obsese
  • disturbing momenty, při nichž máš chuť uhnout pohledem
  • funkční mix oblíbených herců s méně známými jmény
  • balanc několika žánrů v jednom

Recenze: Saltburn – Na tohle s rodiči nekoukej

@honza_vhrlk

Proto ti doporučím:

The Menu (2022) je psychologický thriller o smetánce, která se setká v luxusní restauraci na pustém ostrově, kde se stane něco nečekaného. Nabízí Disney +.

Zdroj: Pinterest

White lotus (2021–2025) je seriál poukazující na „problémy“ smetánky, která je na dovolené v hotelu Four Seasons. Pustíš si na HBO Max.

Zdroj: Pinterest

Triangle of Sadness (2022) je o opět smetánce (i ostrově), jejíž loď ztroskotá a najednou je společenský status ten tam – hraje se totiž o přežití. Je na HBO Max.

Zdroj: Pinterest

Parasite (2019) opět pojednává o kontrastu dvou společenských tříd v Jižní Koreji. Film získal nespočet ocenění. Přehraješ na Apple TV.

Zdroj: Pinterest

The Killing of a Sacred Deer (2017) režíroval Yorgos Lathimos (Humr, Favoritka) a zahrál si v něm náš Ollie (Barry Keoghan). Mysteriózní psychologický thriller.

Zdroj: Pinterest

Call Me By Your Name (2017) je asi nejromantičtější snímek v seznamu. Se Saltburnem má společnou obsesi mužem a jedny letní prázdniny. Je na Apple TV.

Zdroj: Pinterest

Black Mirror (2011–2023) je jediné sci-fi, které ti nabídnu. Každý díl obsahuje jiné aktéry z jiné doby řešící různé problémy s pocitem, že se svět řítí do záhuby. Netflix.

Zdroj: Pinterest

Kill Your Darlings (2013) je o začátcích beatnického hnutí v Americe ve 40. letech. Obsahuje vraždu i romantiku, a to spolu s Danielem Radcliffem! Nabízí Apple TV.

Zdroj: Pinterest

Promising Young Woman (2020) má se Saltburnem společnou režisérku a pozor, v krimi se objevuje i Jenniffer Coolidge, stejně jako ve White Lotusu. Mají na HBO Max.

Zdroj: Pinterest

V Gone Girl (2014) si zahrála miss Elspeth aka Rosamund Pike, která nedobrovolně zmizela... nebo ne? Najdeš na HBO Max nebo Apple TV.

Zdroj: Pinterest

Killing Eve (2018–2022) je počin od Phoebe Waller-Bridge, autorky a protagonistky Fleabag, a pojednává o propojení životů dvou žen – špionky a vražedkyně. HBO Max.

Zdroj: Pinterest

Jennifer`s Body (2009) je hororová komedie, z níž všichni známe záběr, jak si Megan Fox podpaluje jazyk. Naláká tě i prostředí střední školy v nultých letech. Apple TV.

Zdroj: Pinterest

Na který z filmů se koukneš ty?

Přispěj mi na cappuccino v předražených kavárnách🥲☕️

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.