Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Saltburn – Na tohle s rodiči nekoukej

Jacob Elordi, obsesivní crush a hodně sexuálních scén, které jsi v jiném filmu neviděl*a. Tohle servíruje režisérka Emerald Fennell v novince Saltburn.

Provokativní novinka jako stvořená pro TikTok, na kterém poslední týden také zásadně trenduje. Řeč je o Saltburn od režisérky Emerald Fennell, která si poslední dobou snad nemůže vybrat špatný projekt. V roce 2021 vyhrála Oscary za scénář svého filmu Promising Young Woman, který je jejím take na rape revenge, a herecky má na kontě královnu Camillu v The Crown nebo cameo v letošní Barbie.

Všechna rozhodnutí v tomto novém temně komedickém thrilleru jsou opět naprosto osvěžující. Fennell obrací stereotypní postavu crazy ex-girlfriend a dělá z ní postavu muže (Barry Keoghan), který se stane posedlý svým kamarádem na vysoké (Jacob Elordi).

zdroj: imdb.com

Právě tato posedlost táhne film do občas šílených dějových i tvůrčích rozhodnutí, které nenechají slabší povahy klidnými. A často ještě silnější se film zdá ve vizuální stránce, kdy je nečekaně zasazen do začátku 21. století a je barevnou pop-kulturní jízdou. Herecky tě tu také geniálně chytí Barry Keoghan, Jacob Elordi, Rosamund Pike a nová tvář Alison Oliver, kterou jsi mohl*a vidět v seriálu Conversations with Friends.

zdroj: imdb.com

Je to zkrátka chytrý a neobvyklý thriller, který komentuje určité společenské aspekty, tentokrát primárně britský třídní systém, do kterého bodá nůž a pořádně jím zatočí.

HODNOCENÍ: 8/10

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.