Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Na co se můžeš těšit v tematickém parku studia Ghibli v Japonsku

Pokud ti něco říká studio Ghibli, jejich tematický park by určitě neměl chybět na tvém bucket listu!

Studio Ghibli je japonské filmové studio, jehož filmy jsou celosvětově oblíbené. Řada z děl studia se dokonce řadí k nejsledovanějším anime filmům vůbec!

V Japonsku, necelou hodinu od Kjóta, se nově otevřel zábavní park věnovaný právě produkci studia Ghibli.

V posledních třech letech jsme byli kvůli covidu-19 ve velmi složité situaci, ale mám pocit, že otevření této výstavy v tuto dobu má význam.
Koji Hoshino, předseda představenstva a prezident společnosti studio Ghibli Co.

Nejedná se však zcela určitě o zábavní park, na který bys už byl/a zvyklý/á... Web parku dokonce varuje, že neobsahuje žádné velké atrakce. Místo toho vyzývá návštěvníky, aby „objevovali zázraky a magii“.

Lidé to považují za zábavní park, ale já jsem vždy chtěl, aby to byl park v jiném slova smyslu. Myslím si, že parky jsou především pro místní lidi, takže chci, aby je lidé z Aichi milovali víc než kdokoli jiný.
Koji Hoshino, předseda představenstva a prezident společnosti studio Ghibli Co.

Park je něco jako velké město, které je plné ulic a výstav se slavnými scénami z filmů. Nachází se tam také spousta tematických obchodů a kaváren.

Filmy ze studia Ghibli, které nejspíš znáš

CESTA DO FANTAZIE

Cesta do fantazie je jednoznačně jeden z nejznámějších filmů studia vůbec. Pokud jsi ho zatím neviděl/a, určitě bys to měl/a napravit!

Film z roku 2001 od režiséra Hajao Mijazakiho vypráví příběh malé dívky, která se dostane do světa duchů. S čarodějnicí Jubabou podepíše smlouvu, a stane se tak zaměstnancem jejích lázní, kde potká i Hakua.

Film získal neskutečné ohlasy jak od diváků, tak od kritiků, a dokonce v roce 2003 vyhrál Oscara za nejlepší celovečerní animovaný film. V Japonsku dokonce překonal Titanic a stal se vůbec nejvýdělečnějším filmem v japonské historii.

ZÁMEK V OBLACÍCH

Tento film vypráví o mladé dívce, která se stane „obětí“ magie. Čarodějnice ji promění ve stařenku a její jedinou možnou pomocí je čaroděj Howl.

Pokud chceš o studiu vědět více, určitě si nenech ujít náš článek o Mijazakim!

Filmové studio Ghibli 1/2: Režisér Hajao Mijazaki

by @vil.a

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.