Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Na co bys neměl/a zapomenout, pokud jedeš poprvé sám/sama na hory

Pokud se chystáš poprvé na hory, budou se ti hodit tipy, které tě připraví na každou situaci.

Hory umí být nevyzpytatelné. Je potřeba se na ně pořádně připravit, zejména pokud jedeš poprvé bez rodičů, a veškerá organizace je tak na tobě nebo na tvých kamarádech.

Nepodceň přípravu

Plánuje hory jeden z tvých kámošů? Nechci ti říkat, abys mu nevěřil/a, ale určitě nenech vše na jedné osobě. Udělej si vlastní research, vytiskni si vlastní dokumenty, ujisti se, že víš, jaká je přesná adresa vašeho ubytování, že máš dostatek peněz a víš, za co je chceš utratit. Ne, že by to jeden člověk nezvládl, ale víc hlav víc ví a spíš si všimnete, že vám třeba něco chybí.

Včasná příprava

Začni hory plánovat dostatečně dopředu, chaty jsou často vybookované dost brzy a je to hodně znát i na cenách. Čím dříve výlet naplánuješ, tím lépe. Taky pak nebudeš muset řešit nepříjemnosti, například že někdo hory zruší na poslední chvíli.

Zimní skincare: Co se suchou pletí

by @vil.a

Finanční rezerva

Ať už jedeš kamkoliv, počítej s jistou finanční rezervou, aby tě nic nepřekvapilo. Mysli na ceny skipassů, které neustále rostou, i na ceny jídel a služeb ve středisku.

Den volna

Neplánuj si lyžování na každý den. Budeš vyčerpaný/á. Navíc je mnohem pravděpodobnější, že si něco uděláš nebo tě to ani nebude bavit. Mysli na odpočinek, a zejména pokud jedeš na více dní, věnuj alespoň jeden den třeba procházce, běžkám nebo wellness.

Snacks

Nezapomeň si s sebou vzít nějakou sladkou záchranu v podobě tyčinek, čokolády nebo hroznových cukrů, jelikož na svahu ti může často znenadání dojít energie a tohle je rychlá pomoc.

Zimní outfit inspo podle tvého znamení (girls edition)

by @elvihradilkova

Oblečení

Jedeš do zimy a vlhkého prostředí, takže si zabal dostatek suchého oblečení, ať jsi neustále v teple. Jedny kalhoty a jedny boty určitě nejsou dostačující. Je mnohem lepší jet s více věcmi, které nevyužiješ, než jich mít málo a mrznout.

Pojištění

Nikdy nevíš, co se může stát, a nikdy nevíš, jak dobře jezdí člověk za tebou. Proto si vždy předem zajisti pojištění!

Výbava

Před odjezdem si zkontroluj svou výbavu, ať už lyžařskou, nebo na snowboard. Ujisti se, že ti vše sedí a že máš vše správně seřízené. Problémům s výbavou na místě samotném se opravdu chceš vyhnout.

Sluneční krém

Ochrana před sluncem je nesmírně důležitá nejen u moře! Na horách jsi ve vysoké nadmořské výšce a sluníčko tam má opravdu sílu, tak na to mysli!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.