Zdroj: @iggierodgers

Must have produkty pro problematickou pleť

V minulém článku jsem se věnovala tomu, jak svou pleť přijmout a začít se mít rád. Dnes bych ti ráda představila pár produktů, které mi v boji s akné pomohly.

Já sama s akné bojuji od svých třinácti let. Pamatuji si fázi, kdy jsem boj s akné, po nekonečných pokusech a experimentování s přípravky, vzdala. Před dvěma lety jsem však narazila na pár produktů, které mi vážně pomohly a díky kterým jsem začala věřit, že by se mi pleť někdy mohla zlepšit.

🧴1. CeraVe Foaming Cleanser & CeraVe SA Smoothing Cleanser

Na značku CeraVe celkově nedám dopustit. Jejich čistící gely jsou skvělé a mé pleti velmi pomohly. Samozřejmě nemohu říct, že by mi pupínky zmizely přes noc, ale postupně jsem si všimla obrovské změny.

Foaming Cleanser je skvělý pro odstranění nečistot z pleti, make-upu a přebytečného mazu. Obsahuje ceramidy, niacinamid a kyselinu hyaluronovou, které pomáhají obnovit kůži. Mně osobně pleť trošku vysušoval, takže doporučuji po použití ještě pleť hydratovat.

SA Smoothing Cleanser pomáhá k tomu, aby byla pokožka hladší. Obsahuje kyselinu salicylovou, která pleť exfoliuje tak, aby nenarušila kůži. Také je díky kyselině hyaluronové velmi hydratující.

Jak jsem se s akné naučila žít?

Akné, jeden z pilířů krásy

by @markysuch

🧴2. CeraVe Moisturizing Cream

Tento hydratační krém s kyselinou hyaluronovou a ceramidy pomáhá zejména vysušené pleti. Jako velké plus vidím rychlost schnutí, takže na něj lze bez problémů použít make-up. Na pleti je příjemný a lehký, to je velké plus!

🧴3. The Ordinary

The Ordinary je značka, která za nízkou cenu nabízí kvalitní produkty pro péči o pleť.

Mezi must have produkty pro problematickou pleť určitě patří The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution, regeneruje pleť a odstraňuje odumřelé kožní buňky. Tento produkt by se měl používat pouze jednou týdně a maximálně na deset minut, jelikož je velmi silný a může způsobit popálení kůže. Párkrát se mi to stalo a je to obrovská bolest. Po použití tohoto produktu je také nutné pleť pořádně hydratovat. Za mě ideální také krém od The Ordinary, Natural Moisturizing Factors + HA, který je rychleschnoucí a na pleti velmi příjemný.

Dále The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%, naprostý zázrak! Při pravidelném používání jsem začala pozorovat menší zarudnutí po akné a celkově lepší stav pleti. Produkt má tekutou konzistenci, je bez vůně, na pleť se velmi dobře nanáší a dobře se roztírá. Také rychle schne, tudíž večer před spaním je ideální zrovna tak jako ráno, jelikož na něj lze po hydrataci bez problémů nanést make-up. Není nijak dráždivý a nepálí, pokud ho nezkombinuješ se špatnými produkty. Na to si dávej pozor, jelikož zejména od The Ordinary se spoustu produktů spolu "bije" a nesmějí se spolu používat! Proto doporučuji, zejména pokud požíváš více produktů, vždy si zjisti, jaké produkty spolu lze používat a jaké ne.

Za mě je The Ordinary značka, která určitě stojí za vyzkoušení!

🧴4. Dr. Jart+ Cicapair Tiger Grass Cream & Cicapair Tiger Grass Color Correcting Treatment

Tiger Grass Cream je krém na obličej, který zklidňuje citlivou a suchou pokožku. Pomáhá se zarudnutím pleti a hydratuje.

Color Correcting Treatment je must. Jedná se o zeleno-béžový krém, který snižuje zarudnutí a vyrovnává tón pleti tak, že vypadá zdravě a přirozeně. Je často doporučován také dermatology jako opalovací krém pro citlivou pokožku, jelikož obsahuje minerální SPF.