Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Mladé Češky bojují se sebevědomím. Pomoci mohou Power Talks

Kérastase spolu s Britskou obchodní komorou rozjíždí v Česku novou iniciativu, která podporuje potenciál mladých žen. V rámci tohoto projektu nabízí flash mentoring za účelem posílení jejich sebevědomí. Staň se součástí i ty!

Proč projekt vznikl?

Značka Kérastase už několik let provádí výzkumy a studie, aby lépe porozuměla tématu ženského sebevědomí. Stejně tak, jako po celém světě, tak i v České republice na tom sebevědomí mladých žen není dobře. Až 74 % žen totiž necítí sebejistotu na začátku své kariéry a více než polovina žen se považuje za méně sebevědomé než muži. To mimo jiné přispívá k gender gapu, protože ženské sebevědomí je neustále v konfrontaci se silným mužským světem.

V dnešní době sociálních sítí je navíc na dívky vytvářen ještě větší nátlak kvůli nerealistickému ideálu krásy. To pak může vést k porovnávání a body shamingu sebe samých, což negativně ovlivňuje jejich sebevědomí i psychiku.

Power Talks

Možná i ty jsi zažila tyto pocity nejistoty, které ti brání v osobním či kariérním rozvoji. Kérastas proto ve spolupráci s Britskou obchodní komorou spouští od listopadu 2023 projekt POWER TALKS, který ženám ve věku od 18 - 29 let nabídne flash mentoring a rozšíří tak jejich potenciál, protože nedostatek sebevědomí nejenže narušuje duševní pohodu žen, ale také jim brání v získání příležitostí, které si zaslouží k plnění svých snů.

Flash mentoring proběhne s ženskými mentorkami, které mají dlouholeté zkušenosti. Bude se jednat o konverzaci na 60 minut, která na mladé ženy může mít hluboký a pozitivní vliv.

Věřím, že flash mentoring je pro mladé ženy neuvěřitelně přínosný z několika důvodů. Poskytuje jim rychlý přístup ke zkušeným mentorkám, které mohou nabídnout cenné rady, a pomohou jim efektivněji se orientovat na jejich kariérních cestách. Tato okamžitá podpora může být obzvláště prospěšná v odvětvích, kde jsou ženy nedostatečně zastoupeny, čímž se zvyšuje jejich sebedůvěra a motivace.
Silvia Bušniaková, ředitelka Britské obchodní komory

Girls support girls

Ve středu 8. listopadu 2023 proběhlo slavnostní spuštění iniciativy Power Talks v České republice a nechyběly u toho ani inspirativní ženy, jako je Ema Müller, Tereza Maxová nebo Zuzana Záhorová.

There is a special place in hell for women who don’t help other women.
Madeleine Albright

Neváhej a přihlas se do Power Talks i ty!