Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Microsoft nasadí do her umělou inteligenci. První je na řadě Minecraft

Microsoft představil novou verzi umělé inteligence Copilot, která se nyní přesouvá do světa videoher. AI bude hráčům poskytovat rady, strategické tipy a pomoc při řešení problémů. První takovou hrou bude Minecraft a plánuje se i rozšíření do dalších titulů. Tento krok může zásadně ovlivnit herní průmysl a otevřít nové možnosti pro hráče i vývojáře.

Umělá inteligence jako průvodce hrou?

Na akci Surface a AI se technologický gigant Microsoft pochlubil novou verzí své umělé inteligence Copilot, která je založená na jazykových modelech ChatGPT a Dalle-3 od společnosti OpenAI. Copilot se z programů sady Office nyní přesouvá do světa videoher s cílem maximalizovat herní zážitek na počítačích a konzolích Xbox.

Vygenerováno pomocí umělé inteligence Microsoft Copilot. Požadavek: AI robot with weapon, crafting recipe and question mark in game.

Umělá inteligence bude naslouchat požadavkům hráče a následně automaticky generovat obsah, jako jsou rady, popisy předmětů a strategické možnosti. Hráč tedy může zažádat AI o tipy na poražení konkrétního nepřítele nebo o informace, kde najít cenné vybavení. Tyto rady sice lze snadno najít na internetu, ale Copilot je pro vás vyhledá rychleji a pohodlněji.

AI v Minecraftu

Americká společnost jako příklad ukázala využití Copilota v populárním Minecraftu. Hráči mohou využít umělé inteligence k dotazům typu „Jak vyrobit meč?“, na což AI pomůže najít potřebné komponenty k výrobě a krok po kroku s vámi finalizuje zhotovení meče. V podstatě to funguje jako neustále zapnutý průvodce hrou nebo systém nápovědy.

Minecraft je první videohra, ve které je Copilot integrován. V budoucnu bude využívaný i v jiných titulech jako je např. Sea of Thieves. Mít přímo v hře nástroj, který poskytuje odpovědi a asistenci hráčům, může zásadně ovlivnit tvorbu videoher, zejména těch s komplikovanými mechanikami a rozsáhlým systémem craftingu.

Vygenerováno pomocí umělé inteligence Microsoft Copilot. Požadavek: AI robot in Minecraft.

Zatímco Copilot se oficiálně představil již minulý rok, plány Microsoftu na integraci AI do ekosystému Xboxu jsou zcela nové. Nástroje poháněné generativní AI se zvažují také pro návrh příběhů her. Tato technologie může umožnit tvůrcům her generovat dynamické příběhy, které se přizpůsobují hráčovým rozhodnutím a akcím, čímž se zvyšuje úroveň pohlcení a interakce ve hře.

Vygenerováno pomocí umělé inteligence Microsoft Copilot. Požadavek: AI robot in Minecraft.

Microsoft má v plánu nasadit první verzi Copilota do svých her v druhé polovině letošního roku. Společnost věří, že tento krok nejen zlepší hráčský zážitek, ale také otevře nové možnosti pro vývojáře her při vytváření komplexních a interaktivních herních světů. Umělá inteligence bude hrát klíčovou roli nejen jako nástroj pro hráče, ale i jako kreativní partner vývojářů.

Víš, na jaké hry se můžeš už za pár dní těšit? Přečti si to v dalším článku!

TOP 5: NEJLEPŠÍ HRY, KTERÉ VYCHÁZÍ V ČERVNU

@davidvachalec

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.