Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

MET GALA 2023: Rekapitulace a velký přehled outfitů

První pondělí v květnu, New York City, schody metropolitního muzea. To může znamenat jen jediné. Met Gala je zpět.

Letošní ročník byl oslavou odkazu zesnulého Karla Lagerfelda. Zadání znělo: Karl Lagerfeld: A Line of Beauty. Hosté tak měli za úkol uctít památku slavného návrháře, ať už pomocí odkazů na jeho práci, nebo přímo skrz jeho výtvory u značek Chanel, Fendi či Chloé.

Živý přenos moderovala herečka a producentka La La Anthony, ke které se připojil spisovatel Derek Blasberg a Chloe Fineman ze Saturday Night Live. Jako speciální korespondentka Vogue se vrátila Emma Chamberlain.

To nejlepší z předchozích MET GALA!

by @annajermanov

ALL YOU NEED TO KNOW

Ani tento ročník se neobešel bez kontroverzí. Samotné téma vyvolalo spoustu reakcí a několik celebrit se rozhodlo večera neúčastnit, právě kvůli Lagerfeldovi. Ten byl totiž nejen modní génius, ale i kontroverzní osobnost. Někteří mu vyčítali, že urážel lidi zprava, zleva, útočil na #MeToo movement a věnoval hrubé komentáře lidem s nadváhou.

Hostiteli večera byli tento ročník Penélope Cruz, Michaela Coel, Roger Federer, Dua Lipa a spolupředsedkyně Vogue Anna Wintour.

Dua Lipa vynesla originální šaty pro nevěstu z Chanel Fall/Winter 1992 couture show, které poprvé oblékla Claudia Schiffer. Její diamantový náhrdelník Tiffany má hodnotu přes 10 milionů dolarů, což činí okolo 214 milionů korun. Je to poprvé, co byl náhrdelník vynesen z trezoru.

Červený koberec se tento rok proměnil v bílý, společně se speciálním červeno-modrým designem. Co na něj říkáš? It's giving luxury Colgate.

@etnow

A teď už se pojďme společně podívat na letošní hosty a jejich outfity.

WOMEN'S FITS

MEN'S FITS

FEW MOMENTS LATER

O dvě hodiny později dorazili i Rihanna a ASAP Rocky, kteří nestihli živé vysílání ani rozhovory. Za to jim ale patřil celý červený koberec, který si užili na 100 %.