Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Memelord to be found? Joe Biden najímá meme manažera pro svou kampaň

Joe Biden potřebuje mladé voliče, a tak nabízí novou pozici v jeho nadcházející prezidentské kampani. Bude se jednat o meme a content manažera. Co pozice obnáší?

Kampaň prezidenta Joea Bidena vyhlásila výběrové řízení na pozici „partner manager, content and meme pages". Tato pozice nabízí plat až 85 tisíc dolarů a zahrnuje spolupráci s podcastery, digitálními mediálními společnostmi a populárními meme stránkami na sociálních sítích, informuje Business Insider.

Úspěšní kandidáti se budou muset přestěhovat do Wilmingtonu ve státě Delaware, kde kampaň sídlí. Business Insider uvádí, že tato pozice vyžaduje dva až čtyři roky zkušeností v oblasti videa, médií nebo zábavního průmyslu spolu s odbornými znalostmi v oblasti digitálních médií. Důležitým aspektem této role bude nalézt nejlepší „engagement příležitosti“ se stránkami s vysokou sledovaností, aby se maximalizoval dosah a dopad.

SPOTLIGHT: Bidenova kampaň využívá Kendrickův song euphoria a dissuje Trumpa

@eevelka

Iniciativa Bidenovy kampaně navazuje na trend nastolený předchozími politickými kampaněmi, například prezidentskou kandidaturou Mikea Bloomberga v roce 2020, který spolupracoval s Instagramovou meme stránkou FuckJerry, jež se může pochlubit téměř 15 miliony sledujících.

Biden potřebuje GEN Z voliče

Zatímco si americký prezident v reálném životě může připsat hromadu trapných momentů včetně jeho nepovedených projevů, zakopnutí nebo nepřesného označení se za prvního člověka v rodině, který vystudoval vysokou školu, na internetu je Biden hvězda.

Biden se stal několikrát virálním díky svým postům na sociálních sítích - například při Dark Brandon trendu nebo když získal 1,3 milionů likes díky fotce, kde sfoukává svíčky v den svých 81. narozenin.

Generace Z, která je hlavním tvůrcem a konzumentem meme obsahu, představuje pro Bidena klíčovou demografickou skupinu. Mnoho mladých voličů vyjádřilo nespokojenost s tím, jak prezident řeší otázky, jako je klimatická krize nebo izraelsko-palestinský konflikt. Značná část mladých lidí o Bidenově programu a politice neví, a proto je pro něj zapojení digitálních médií ohromně důležité.

Podle průzkumů se aktuálně Biden potýká s nižší podporou veřejnosti a klesá v mnoha klíčových státech. Jeho předchůdce a také soupeř v letošních prezidentských volbách Donald Trump mezi voliči naopak sílí. Důvodem rozkolu mezi voliči je i situace v Gaze.

Více o dění v Gaze:

Proč teď všude vidíš All Eyes On Rafah? Z města uprchlo před izraelskou ofenzivou milion lidí, přežívají v katastrofálních podmínkách a hrozí jim hladomor

@eevelka