Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Medieval beef: Gnomes vs. knights explained

Jestli tě zatím úplně minula silly goofy strana TikToku a nebyl*a jsi na ní přítomný*á v éře dabloons, můžeš si to teď napravit gnomes vs. knights war.

Kdo jsou gnomes a knights a proč spolu mají beef?

Skřítci a rytíři asi nebyli na tvojí 2024 bingo card, ale na jejich zase nebylo, že budou v největší válce svojí historie a bude je u toho sledovat polovina TikToku, tak kdo to má horší, že...

Dabloons: Cat people jsou šílenci, na TikToku vytvořili fiktivní ekonomiku

@_00_3_12

Všechno odstartovalo v polském obchodním domě, kde se najednou začal objevovat malý zelený skřítek, a tak trochu terorizoval zaměstnance H&M a jiných obchodů. Když začal být too powerful, rytíři to nemohli nechat být...

Jokes aside, trend má kořeny u tiktokera @crawly_possessed, který s postavou skřítka s růžovou síťkou na motýly přišel. První gnome video postnul 27. června a mělo popisek „Found a hiding place from the STUPID KNIGHTS 😈“. Z videí se rychle stal meme, do kterého se zapojila řada dalších lidí v kostýmech rytířů nebo skřítků, a tak se gnome vs. knight war rozjela naplno.

Plot twist: Who killed the Wizard King?

Rytíři a skřítci ale nejsou jediní, kdo si v bitvách vybírá strany. Nesmíme totiž zapomínat ani na čaroděje, kteří dost dobře mohli válku rozhodnout, jejich Wizard King byl ale otráven během toho, co oznamoval, na jakou stranu se čarodějové přidají, což je přinejmenším suspicious.

Po tomhle incidentu už byly další komunity opatrnější - čarodějky jsou na straně skřítků, ale jen neoficiálně. Skřeti podpoří skřítky, ale existují zvěsti, že je nakonec podrazí a přidají se k rytířům. Samurajové jsou boring, a tak se přidali k rytířům, stejně jako piráti. Asi nejzajímavější piece of lore jsou myši, jejichž spojenectví se skřítky se mnohonásobně zesílilo po tom, co rytíři unesli Myšího krále (just roll with it).

Who won the war?

Hlavní bitva proběhla 4. července a zůstává tak otázka, kdo ji vyhrál. Upřímně, who knows? Podle některých se obě strany nakonec rozhodly pro mír, nicméně original gnome Crawly se pořád schovává před rogue rytíři, takže nejspíš ještě není po všem.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.