Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Meal prep guide: Jak pravidelně jíst?

Máš spoustu práce a povinností do školy, takže ti nezbývá čas myslet na jídlo? Mám pro tebe pár rad, jak si jeho přípravu ulehčit.

Ne každý má čas pravidelně jíst nebo si každý den vařit a nosit jídlo s sebou, ale pokud se o to chceš pokusit a ušetřit svou peněženku, dám ti pár rad a jednoduchý návod, jak na to.

Pokud se chceš více zaměřit na svoje zdraví a přizpůsobit tomu i svůj životní styl, pravidelné jídlo bude základ. Potřebuješ živiny, energii a vitamíny. Kde jinde je sehnat než v jídle...?

Jak tedy jíst pravidelně?

Plánuj! Podobně jako v jiných sférách tvého života, i tady ti pomůže plánování. Popřemýšlej o svém denním rozvrhu, co tě čeká, a pokud ti to pomůže, všechno si sepiš. Nejspíš budeš muset dělat nějaké kompromisy nebo si třeba přivstat, ale bez toho to nepůjde. Především se zaměř na snídani, ta je pro tebe opravdu důležitá! Pokud nechceš obětovat moc spánku, udělej si snídani s sebou – třeba overnight oats nebo sendvič. Zkrátka jídlo, které jednoduše zabalíš a sníš i po cestě.

Sepiš si nákupní seznam. Rozděl si ho do kategorií a ujisti se, že máš doma pořád základní suroviny, jako je rýže, brambory, těstoviny, nějaký protein a ideálně zelenina. Z toho pak vytvoříš easy jídlo vždycky.

Občas je fajn se uchýlit třeba k mražené pizze nebo instantní polívce, když už opravdu nestíháš nebo nemáš z čeho vařit. Je lepší jíst něco než nic, ale když budeš dobře plánovat, moc často se ti to stávat nebude a bude to opravdu nouzovka.

Ber to jako pauzu. Když přijde čas na jídlo, posaď se, zpomal a vychutnej si ho.

Meal prep

Meal prep neboli příprava jídla dopředu na několik dní. Meal prep ti usnadní tvůj každodenní život, nebudeš muset utrácet za jídlo z restaurace nebo donášky, navíc budeš mít vždycky všechno ready a budeš moct jíst pravidelněji.

Co na to vlastně potřebuješ?

Naštěstí nic moc, stačí ti pár krabiček a jídlo.

krabičky na jídlo

390,-

krabičky na jídlo - sada

199,-

Jaká jídla si můžeš dělat?

To záleží na tobě, ale měj na paměti, že by měla vydržet den nebo dva, dala se ohřát, případně jíst i studená. Na internetu najdeš hromadu receptů, které si můžeš upravovat podle sebe.

Moje jídlo se většinou skládá z masa, těstovin nebo rýže, ovoce nebo zeleniny a něčeho dobrého na chuť. Navíc si tímhle způsobem snadno pohlídáš, co jíš.

3 zdravé recepty, které miluju!

@adelakutilova

Začátek

Na počátku není nic jednoduché, takže i tohle možná bude výzva. Časem si ale zvykneš a ve výsledku ti to ulehčí život. Nemusíš hned začínat tím, že si připravíš jídlo na celý týden, stačí třeba na den nebo dva dopředu.

Malé shrnutí

  • Nakup si krabičky.
  • Udělej si nákupní seznam dopředu.
  • Plánuj!
  • Vyhraď si dostatek času.