Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na potraviny z DM

Možná se to zdá divný, ale v dmku nakupuju možná častěji než v klasických supermarketech. Pokud jsi do drogerkové food sekce ještě nezabrousil, věřím, že po přečtení se tam vydáš!

Nejsem vegan ani vegetarián, ale snažím se přemýšlet nad tím, co jím a kolik toho jím. Moje strava se ze zdravotních i etických důvodů skláda převážně z rostlinných složek a dmko navštěvuji občas častěji, než je pro mou peněženku zdrávo. Najdu tam totiž spoustu kvalitních potravin a snacků, které miluju.

Sladké a slané snacky (ale spíš sladké 🍫)

Rostlinné nápoje 🥛

S rostlinnými mléky se roztrhl pytel a najdeš je v každém supermarketu i večerce. Většinou jsou ale od značky Alpro a stojí téměř 80 korun, což pro mě – pro studenta – není zrovna výhodné.

Na rostlinné alternativy jsem přesedlala, když jsem zjistila, že mi kravské mléko nedělá dobře. Od začátku je nakupuji v dm, protože značka dmBio vyrábí svá vlastní alternativní mléka. Všechny varianty mají to nejčistší složení a jsou také cenově nejvýhodnější. Ovesné mléko za 30 korun? No, neber to! V regálech najdeš i sójové, mandlové, kokosové, rýžové, nebo třeba i špaldové.

👀

5 tipů na produkty z drogerie

@adelakutilova

Čaje ☕️

Pokud jsi milovník čajů, ty z dmka tě určitě nezklamou. V drogerii mají široký výběr jak bylinkových, tak ovocných a v regálech najdeš i značky, které jinak seženeš jen ve vybraných prodejnách se zdravou výživou.

Mezi moje nejoblíbenější a cenově nejdostupnější značky patří dmBio. Nejčastěji sahám po bylinných klasikách, ty mě nikdy nezklamou. Do oblíbenců však neodmyslitelně patří i značka Pukka, která je sice o něco dražší, ale opravdu stojí za to.

Ingredience na vaření a jiné oblíbené potraviny 🍽

V dmku koupíš prakticky cokoliv. Mezi mé stálice patří jemné ovesné vločky, krájená rajčata a rajčatový protlak, zeleninová pomazánka, kokosové mléko na vaření anebo rostlinná smetana a různé druhy koření. Občas sáhnu po těstovinách, výběr je opravdu široký. V chladných měsících nesmím zapomenout na 7denní kurkumovo-zázovorvý shot.

Vánoční tipy 🎄: Vánoce se pomalu, ale jistě blíží a dmko už vytasilo vánoční výrobky. Já jsem samozřejmě hned něco vyzkoušela a objevila zlatý důl. Pokud ti chutná chai latte, tak je vánoční mléčná čokoláda tou správnou volbou! Fakt jsem dlouhou dobu nejedla nic lepšího.

💚

Udržitelnost je hot!

@eevelka