Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Majitel sídla z filmu Saltburn si stěžuje na TikTokery, ti mu chodí po soukromém pozemku

Charles Stopford Sackville, majitel pozemku, kde se natáčel film Saltburn, je zoufalý z neustálých návštěv fanoušků filmu.

Nemovitost, kde se natáčel Saltburn, opravdu existuje i v reálném světě. Jen se nejmenuje Saltburn, ale Drayton House, a jeho historie sahá 700 let do minulosti. Jeho cena se pohybuje kolem jedné miliardy dvou set milionů korun a nachází se v hrabství Northamptonshire v Anglii. Má celkem 127 pokojů a jeho majitel je aristokrat Charles Stopford Sackville.

Recenze: Saltburn – Na tohle s rodiči nekoukej

by @honza_vhrlk

I přesto, že majitel dostal spoustu peněz za propůjčení Drayton House filmu nyní lituje, že dopřál svému pozemku takovou slávu. Potýká se totiž s každodenními návaly turistů a TikTokerů. Režisérka Saltburn Emerald Fennel tohle kouzelné místo našla díky tomu, že je majitel rodinný kamarád.

Lokaci tajil a celý štáb měl zakázáno ji sdělit. Fanoušci si s tím ale stejně poradili. Obvlášť pro Gen Z, která si film extra oblíbila, je vyhledání jednoho „baráku“ vlastně úplná hračka.

Majitel se svěřil Daily Mail, že kvůli nezvaným návštěvníkům najal ochranku a necítí se ohledně situace komfortně.

How would you feel if people were taking pictures outside your house? I’d prefer the interest to blow over but I can’t make it blow over.
Charles Stopford Sackville pro Daily Mail

Jestli vás zajímá, jaké TikToky tam fanoušci točí, je to hlavně trend na písničku Murder On The Dance Floor.

Sídlo Saltburn a jeho majitel nejsou jediným příkladem narušování osobního soukromí a prostoru na základě zviditelnění lokace slavným filmem nebo seriálem. S podobnou situací se museli vypořádávat také obyvatelé domu z Breaking Bad, ke kterému fanoušci jezdili opakovat oblíbenou seriálovou scénu a házeli na střechu soukromého domu pizzu.

Také majitel domu v londýnské čtvrti Nothing Hill si nejednou postěžoval na fanoušky filmu Love Actually fotící se před jeho vstupními dveřmi. Holt slavná romantická komedie zanechala stopu v srdci nejednoho diváka.

Kam sahá a kde končí soukromí jednoho a začíná zájem a zvědavost druhého? Existuje hranice, za kterou by fanoušci neměli vstupovat? Dej nám vědět, co si o tom myslíš!