Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Mají Taylor Swift a Billie Eilish skutečně feud?

Jdou si Taylor a Billie skutečně po krku, nebo je drama o rankingu písniček na Billboardu jen vytvořené fanoušky a fanynkami?

Kendrick vs. Drake nebo Nicki vs. Meghan, vyberte si, ale pěvecké hvězdy mezi sebou vždycky měly a budou mít beefy. Dost možná proto, že konflikty prodávají, ale napadlo tě někdy, že některé tyhle feudy tvoří sami fanoušci a fanynky svými teoriemi? Dost možná se právě to teď stalo s Taylor Swift a Billie Eilish, které jsou obrovskými popovými hvězdami s ještě většími fandoms, kterým stačí jen náznak nebo subtile hint, kterého se chytí a jdou do války.

Z určitého úhlu pohledu se určitě může zdát, že Billie během propagace svého nového alba Hit Me Hard & Soft lehce kritizovala Taylor, za což se jí Taylor odvděčila vydáním bonusových edicí svého alba Tortured Poets Department, které timingově soupeřilo s vydáním nového alba Eilish.

Středobodem celého konfliktu je hudební hitparáda Billboard, které od 19. dubna, kdy Taylor vydala TPD, vede jako 1. nejposlouchanější album a její fanoušci ho tam chtějí samozřejmě co nejdéle udržet. To ale ohrozil release nového alba Billie 17. května, kdy shodou náhod vydala Taylor také 3 nové surprise limited-time varianty svého alba. (Strategie, kterou dělala už dříve pro poražení své konkurence.) Tuhle teorii nenávratně přiživil Eilishin manažer Danny Ruskin, který lajknul a retweetnul na X tweet implikující, že se „Taylor snaží blokovat další umělce, aby topli hudební charts.“ (Retweet následně smazal.) Taylor si nakonec udržela 1. místo a Billie zůstala 2.

Drama pak živilo mnoho dalších i zpětně dohledaných momentů, které jsou shrnuté v TikToku výše a ve kterých fanoušci a fanynky Taylor viděli narážky na ni od Billie:

  • Billie mluvila o ekologickém dopadu vydávaných desek, kdy jako jedna z mála vydala carbon neutral desku. Billie popřela, že komentář byl na někoho mířený a že neekologické desky vydávala dříve i ona, ale na to referovala se slovem ME!, což si mnozí vyložili jako shade na Taylor a její singl s Brendonem Urie, který se píše také capslockem a s vykřičníkem.
  • Na Coachelle letos přivedla na pódium jako hosta frontmana Gorillaz, který se v roce 2022 pustil do Taylor za to, že nepíše svoje vlastní písničky, což mnozí odsoudili za misogynní útok.
  • V rozhovoru v květnu řekla Billie: „Nechci dělat tříhodinové koncerty, to je psychotické, já sama je nechci dělat ani vidět jako fanoušek.“ Taylořina The Eras Tour trvá 3 hodiny a 15 minut.
I find it really frustrating as somebody who really goes out of my way to be sustainable and do the best that I can and try to involve everybody in my team in being sustainable — and then it’s some of the biggest artists in the world making f–king 40 different vinyl packages that have a different unique thing just to get you to keep buying more. It’s so wasteful, and it’s irritating to me that we’re still at a point where you care that much about your numbers and you care that much about making money — and it’s all your favorite artists doing that sh*t.
Billie Eilish o ekologii vydávání hudebních alb v rozhovoru pro Billboard, březen 2024

Do tohohle feudu pak mnozí ještě vtáhli další popovou hvězdu, Oliviu Rodrigo, o které kolovala teorie, že její loňský singl vampire je o Taylor Swift, která ji měla využít a vysát jako starší člověk „upír“ z byznysu. K tomu připočti jako fakt „naschvál“, že předskokanka Taylor na tour je Sabrina Carpenter, se kterou Olivia dlouhodobě nemá dobré vztahy kvůli jejich společnému ex-příteli. A jako další „naschvál“ teď Olivia teasovala featuring s Lanou Del Rey, která údajně není zadobře s Taylor od udílení Grammys. No, aby se v tom někdo vyznal!

Je to prostě messy a ač je pravda, že drama prodává, je pro mnohé celkem unavující jak dlouhodobě a neúnavně mnozí antagonizují Taylor Swift. Existuje mnoho důvodů, proč nad tímhle dramatem mávnout rukou, ale zároveň se během aktivní press tour Billie Eilish nenamáhala popřít, že by mluvila o Taylor, přestože ji Vox prý žádal o komentář. A jelikož se nikdo ze zúčastněných nevyjadřuje, nechává to hodně prostoru pro vyplnění teoriemi fanoušků. No, možná že jakýkoliv update od jedné z nich uslyšíme až v dalších albech...

zdroje: Vox

Pozvi mě na šnyt🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.