Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

KVIFF recap: Den čtvrtý

Nejzásadnější momenty ze čtvrtého dne karlovarského filmového festivalu!

Žert a Hranice lásky

Včerejší den byl především o filmech. Zrestaurovaný film Žert z roku 1968 byl natočen na motivy stejnojmenného románu Milana Kundery, který se sám podílel na scénáři. Film se po dokončení nesměl dvacet let promítat, protože odporoval komunistickým ideálům, k divákům se proto dostal s patřičným zpožděním. A ačkoliv není věrnou kopií románové předlohy, nijak to nevadí. Pokud jsi fanoušek Kunderových literárních počinů, zajdi si na tenhle film!

Druhým snímkem, který jsme včera zhlédli, byla premiéra diskutovaného filmu Hranice lásky. Hana Vagnerová a Matyáš Řezníček představují pár, který se rozhodne experimentovat a koketovat s polyamorním pojetím vztahu. Ustojí ale oba partneři to, že jejich sexuální touhy naplňuje někdo další? Film je sondou do skrytých koutů partnerských vztahů, nevyznívá přitom jako klišé. Díky citlivým záběrům kamery, kdy se hlavní dvojice v některých scénách natáčí sama, získává snímek o něco větší intimitu a autentičnost.

Zalando brunch

Ani u včerejšího Zalando brunche jsme nechyběli. Skvělé jídlo, hudba, přátelé a pohodová atmosféra. A taky mimosa!

Během dne jsme se opět zastavili v Rohlík zóně, tentokrát na ovocné knedlíky. Všechno, co jsme zde ochutnali bylo skvělý, ale tohle bylo naprostý nebe!

Jaký byl třetí den na KVIFFu?

KVIFF recap: Den třetí

by inf

Co vidět a neminout na KVIFFu 6. 7.

Zítra od 16 hodin si nenech ujít film Kuciak: Vražda novináře. Snímek zabývající se případem, který otřásl i nejvyššími patry slovenské politiky, je o to zajímavější, jelikož byl natočen v dánské koprodukci, takže nabízí zcela nový pohled na tuto kauzu. Z české tvorby zajdi na film Velká premiéra, který režíroval Miroslav Krobot.

+

inf a Karolína Skuciusová

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.