Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

Kvalita > kvantita! Proč?

Moc triček, moc “přátel”, moc úkolů, málo času a hodně stresu. Připomíná ti to něco? To, že je kvalita víc než kvantita, platí snad skoro v každé oblasti. Poslední dobou je to něco, nad čím sama přemýšlím, a chtěla bych dneska své myšlenky sdílet s tebou.

Nedávno jsem poslouchala podcast Emmy Chamberlain Anything goes (moc doporučuju!). Epizoda se jmenovala Quality over quantity a ztotožnila jsem se s ní natolik, že mě inspirovala k sepsání článku. Emma totiž vyjádřila přesně to, co už mi leží dlouhou dobu v hlavě – myšlenku, že kvantita může negativně ovlivňovat náš každodenní život. Ať už se to týká oblečení, vztahů… Dneska se na to chci zaměřit a předat ti pár tipů, jak se z kvantity vymanit. Jaký pohled máš na tuhle frázi ty? Let me know, ráda si poslechnu tvůj názor.🤍

Oblečení

Často mám pocit, že ,,nemám, co na sebe”, zatímco se koukám na přeplněnou skříň. Abych tomu předcházela, pravidelně skříň třídím a snažím se nenakupovat zbytečné a nekvalitní kousky. Jednou bych chtěla dojít ke 100% kvalitnímu, minimalistickému šatníku, kde všechno půjde kombinovat a já nebudu ráno dlouze přemýšlet, co si obleču.

Vztahy

Jak pravil klasik: ,,One good girl is worth a thousand bitches.”😂 Teď vážně. Jako mladší jsem kolem sebe měla spoustu lidí a měla jsem pocit, že se musím se všemi dennodenně vídat. Časem mi došlo, že spousta těch kamarádů jsou spíš známí a nic nedávají. Naopak spíš berou. Emma v podcastu říkala, že by radši byla sama než obklopena nesprávnými lidmi. S tím souhlasím. Času je málo a je třeba ho trávit s lidmi, kteří za to stojí. Periodt.

Goals, práce, škola…

Lepší dělat jednu věc pořádně než pět věcí napůl – není to dlouhodobě udržitelný, ve finále nebudeš mít hotový nic a "zblázníš se" z toho.😂 Mně pomáhá zamyslet se, co je pro mě momentálně prioritou, a té se věnuji naplno.

Potřebuješ se zamyslet nad tím, co je pro tebe důležité? Zkus Journaling!