Fantasy, eskapismus a Hollywood, takové knihy miluje hlavní představitelka filmové Barbie.
Margot Robbie byla v dětství náruživou čtenářkou. Hobit od J. R. R. Tolkiena byl první knihou, kterou přečetla v osmi letech. Její učitel ji předčítal třídě a Margot byla tak fascinována, že když přestal, aby začal další hodinu, neodolala, šla domů a pokračovala ve čtení knihy s výtiskem, který si půjčila od své sestry.
Její vášeň pro fantasy příběhy pokračovala na rodinné dovolené. Objevila knihu Harryho Pottera, která ji okamžitě uchvátila. Knižní série se stala její nejoblíbenější a bez okolků přiznává, že každou knihu přečetla nejméně dvacetkrát.
V dětství se k četbě uchylovala na střechu nebo na strom. Žila v Queenslandu v nepříliš velkém domě s dalšími čtyřmi členy rodiny a čtení pro ni představovalo způsob, jak uniknout před ostatními. Ale teď, když si chce číst, jde prostě do čtecího koutku ve svém domě v Los Angeles, který sdílí se svým manželem Tomem Ackerleym.
Protože kvůli své práci čte hodně scénářů, v jednom rozhovoru přiznala, že je pro ni nyní obtížné číst knihu, aniž by se na ni nedívala z praktického hlediska. Čte také mnoho autobiografií, aby lépe ztvárnila postavy, které má hrát. Pojďme se podívat na další knihy, které formovaly její život.
Je to jedna z jejích nejoblíbenějších knih vůbec. Spojuje si ji se svým výletem do Španělska během tradičního běhu s býky v Pamploně. Samotný román je silně autobiografický, líčí kosmopolitní skupinu mladých emigrantů a jejich bouřlivé existenciální a citové boje. V průběhu bezesných nocí strávených diskusemi a popíjením v kavárnách na Montparnassu nebo v arénách v Pamploně hledají postavy stále silnější emoce, aby se otupily a distancovaly od blížící se prázdnoty. „Vzpomínám si, že jsem knihu poprvé otevřela ještě před odjezdem. Zřejmě jsem byla příliš mladá a nebyla jsem připravená ocenit Hemingwaye, ale jakmile jsem se ocitla na místě děje, stala se pro mě tato kniha vším. Bylo to, jako bych se ponořila do úplně jiného světa,“ vzpomíná Margot Robbie.
V ospalém městečku na jihu Spojených států je právník Atticus Finch najat, aby obhajoval Afroameričana, který je křivě obviněn ze znásilnění bílé dívky. Podaří se mu prokázat mužovu nevinu, ale ten je i přesto odsouzen k trestu smrti. Margot Robbie o knize řekla: „Byla to jedna z mála knih, které jsem četla ve škole a které se mi opravdu líbily. Můj pes se jmenuje Boo Radley, což je jedna z postav v knize.“
Příběh Charlese Mansona je pravděpodobně nejznámějším případem satanistických vražd všech dob. Dne 9. srpna 1969 byla v Hollywoodu zavražděna jedna z nejslavnějších modelek té doby Sharon Tate, která čekala dítě se svým manželem Romanem Polanskym. Vincent Bugliosi, žalobce v procesu s Mansonem, v této knize popisuje celý průběh vyšetřování, které vedlo k odsouzení Charlese Mansona, což z ní činí nejznámější a nejprodávanější knihu o skutečných zločinech všech dob. V rozhovoru u příležitosti premiéry filmu Tenkrát v Hollywoodu, v němž ztvárnila právě Sharon Tate, Margot Robbie prozradila, že knihu Helter Skelter pročítala se svým přítelem Rhysem Wakefieldem, když uprostřed noci projížděla po Cielo Drive.
Když v roce 1969 šokoval Hollywood svým úspěchem nízkorozpočtový film o motorkářích Easy Rider, začala v Hollywoodu nová éra. Byla to éra, v níž se mladí talentovaní režiséři jako Scorsese, Coppola a Spielberg spolu s novou generací herců De Nirem, Pacinem a Nicholsonem stali silnými osobnostmi schopnými vytvořit moderní filmové klasiky v čele s filmy Kmotr, Čínská čtvrť, Taxikář a Čelisti. Tato kniha rekonstruuje divoký svět Hollywoodu 70. let, je odvážnou oslavou sexu, drog a rock'n'rollu (na plátně i mimo něj) a prostředí, kde inovace a experimenty byly na prvním místě. Zlatý věk Hollywoodu je vyprávěn prostřednictvím stovek rozhovorů s režiséry, producenty, agenty a scenáristy.
„Od roku 1969, kdy přišel do kin film Easy Rider, byl patrný značný rozdíl v tvorbě. To, co udělal a jak změnil tehdejší éru kinematografie, mělo vliv na všechny mé oblíbené filmy. Tahle kniha je skvělou příležitostí k tomu, aby se o tom konečně začalo znovu mluvit,“ dodává Margot Robbie.
„Tuto knihu zbožňuji. Byla úplně jiná, dojemná a upřímná. Přiměla mě k zamyšlení. Čte se rychle a vřele ji doporučuji jako prázdninové čtení,“ radí Margot Robbie. Eddie, starý a osamělý, žil život jako mnoho jiných. V den jeho třiaosmdesátých narozenin se v zábavním parku, kde pracuje, ve velkém obřím kole zasekne malá holčička a hrozí jí, že z kola spadne. Eddie vyleze nahoru, aby jí pomohl, ale uklouzne, spadne a zemře. Probudí se v nebi a dozvídá se, že každý z nás se v ráji setká s pěti lidmi, kteří nám odhalí smysl našeho života. Když Eddie naslouchá příběhům pěti učitelů (jedním z nich je jeho žena Marguerite, která zemřela před mnoha lety), vidí svou minulost v novém světle a chápe, že i jeho skromná existence hrála v řádu věcí důležitou roli.
Quentinu Coldwaterovi je sedmnáct, má geniální mysl a příliš mnoho starostí. Jednoho dne je vybrán na prestižní Brakebillsovu univerzitu magie, ukrytou pomocí kouzla na břehu řeky Hudson. Na Brakebills se magie bere vážně a mezi hodinami čar a vzrušujícími soutěžemi se začnou formovat první lásky a nová přátelství. Margot Robbie knihu popsala jako „dospěláckou verzi Harryho Pottera“.
Tato kniha se jí líbila, protože ji četla ve správný čas na správném místě. „Pokud je vám právě dvacet a žijete v Londýně, měli byste si tuto knihu přečíst. Budete se cítit tak pochopení,“ řekla o milostném trojúhelníku v příběhu Margot Robbie. Laura a Tyler jsou nejlepší přátelé a kamarádi, kteří spolu často paří. Vše se však změní, když Laura začne chodit s Jimem, kterému se její popíjení a nezřízené chování nelíbí. Obstojí jejich přátelství zatěžkávací zkouškou?