Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Které knihy doporučuje přečíst Kendall Jenner?

Modelku nadchly tyto bizarní, surrealistické příběhy, romány a životopisy vyhlášených umělkyň.

Celebrity překvapivě čtou, a dokonce jsou schopné zajít tak daleko, že nám úmyslně diktují trendy v literatuře. Některé z nich mají populárnější vkus a dávají přednost bestsellerům a hodně diskutovaným knihám, jiné si vybírají méně mainstreamové tituly. 

Mohou také vyhledat radu knižního stylisty (ano, tahle pozice skutečně existuje!), který jim poradí s výběrem knih, které jim vyhovují a nesou sdělení, jež jsou v souladu s budováním jejich osobní image na veřejnosti. Estetika obálky ani obsah textu nejsou ponechány náhodě, každá volba se pečlivě zvažuje a kniha přebírá roli ústředního doplňku, obohacujícího outfit nebo fotku na Instagram.

Tímto způsobem si daná celebrita buduje image jak po estetické, tak intelektuální stránce. Což je ukázkový případ modelky Kendall Jenner, která byla spatřena s knihami Literally Show Me A Healthy Person od Darcie Wilder a Tonight I'm Someone Else od Chelsea Hodson. 

Které knihy doporučuje přečíst Selena Gomez?

@josephslaich

Na svých stories zase zveřejňovala tituly jako How To Cure A Ghost od Farihy Róisín a So Sad Today od Melissy Broder. Na Instagramu se také podělila o svůj seznam knih, sestavený její knižní agentkou Ashleah Gonzales, čímž úmyslně podnítila své followers k založení čtenářského klubu. 

Co však mají knihy, které doporučuje Kendall Jenner, společného? 

Jsou to většinou sbírky povídek, které se vyznačují alternativním, ne-li přímo experimentálním stylem psaní. Živá vyprávění s podivnými bytostmi nebo obyčejnými lidmi jako hrdiny, kteří se potýkají se složitými úvahami v téměř zdrcující normálnosti. Povídky plné invence, ale také osobní příběhy, vypovídající o obtížnosti života v dnešní společnosti.

Tohle jsou knihy, které Kendall Jenner miluje:

The Complete Stories of Leonora Carrington – Leonora Carrington (2017)

Umělkyně a spisovatelka Leonora Carrington se dočkala zvláštního uznání na Benátském bienále umění v roce 2022, které bylo pojmenováno podle jednoho z jejích děl The Milk of the Eye. V její povídkové sbírce se poprvé setkáváme s jejími oblíbenými bytostmi, které mají neustále se měnící a nerozluštitelnou povahu. To, co bylo pro jiné objevem surreality, pro ni bylo naopak zcela normální a přirozené.

No one belongs here more than you – Miranda July (2007)

V těchto originálních, erotických a něžných příbězích se všední a obyčejné věci proměňují a povyšují na okouzlující a imaginativní, magický a poetický pohled na svět. Postavy v těchto příbězích jako by se vyrovnávaly se životem až trapně, něžně směšně, někdy s přílišným odstupem, jindy s něžnou intimitou.

Birds of America: Stories – Lorrie Moore (1998)

Série intenzivních psychologických portrétů a řady vzájemně propletených příběhů, v nichž vycházejí najevo touhy, sny, lítost a obavy dnešních mužů a žen. Emocionální působivost těchto dvanácti povídek je mimořádná, vykreslují normalitu pod rouškou ironie a vynalézavosti a jemné prózy, která dokáže na několika řádcích zachytit kouzlo okamžiku nebo poetičnost lítosti.

A Wild Swan: And Other Tales – Michael Cunningham (2015)

Sbírka deseti zapomenutých nebo záměrně utajovaných tradičních pohádek přepracovaných do současného, zvráceného a temného klíče. Držitel Pulitzerovy ceny Michael Cunningham proměňuje postavy z dalekých zemí v hrdiny, kteří odhalují mnohé o naší současnosti.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.