Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kourtney alias ambasadorka wannabe udržitelné značky Boohoo

Kourtney se kromě wellness a vitamínů rozhodla udělat osvětu i co se týče udržitelnosti ve fashion. Bohužel si k tomu ale vybrala fast fashion značku Boohoo, která má od udržitelnosti ještě daleko. 

Na NYFW nám Kourtney ukázala novou kolaboraci s britským brandem Boohoo. Přehlídka se nesla v pozitivním duchu, což je překvapivé, vzhledem k tomu, jaké drama celá kampaň vyvolává mezi lidmi.

Kolekce obsahuje 2 vintage modely, 41 kousků z 45 je vyrobeno z recyklovaných materiálů. Cenově se pohybují mezi 250–2100 Kč. 

Celou kolekci najdeš tady.

Kromě kolekce se Kourtney pro Boohoo stala i ambasadorkou udržitelnosti, na Instagramu stejnojmenné značky nás prováděla procesem výroby a dělala rozhovory s experty z oboru. 

Proč je tohle celé špatně? 

2019:

Boohoo bylo výborem pro audit životního prostředí britského parlamentu označeno za jednu z nejméně udržitelných módních značek vůbec.

2020:

Bylo navíc zjištěno, že zaměstnanci této značky jsou špatně placeni a mají bídné podmínky. Dělníkům v Leicesteru platí pouze 3,5 libry na hodinu – to je 99 Kč. 

SUSTAINABILITY & ECO GUIDE

by @heyfomo.cz

Aktuálně:

The 2022 Fashion Transparency Index každoročně hodnotí velké značky podle jejich postupů, zásad, produktů, sociálního a enviromentálního úsilí. Čím vyšší index, tím lépe.

Letošní rok značka dostala 28 %. Oproti roku 2021 se sice zlepšila o 8 %, ale od udržitelnosti je stále velmi daleko (Např. značky H&M a Zara dostaly 66 % a 44 %).

Kourtney i Boohoo jsou lidmi obviněni z greenwashingu – prezentování značky jako sustainability friendly, i když tomu tak není. 

Using massive celebrity influence to sell more stuff will never be the solution, no matter how much recycled material is used.
Diet Prada

Kourtney sdělila, že kritiku očekávala, ale věří, že její spolupráce se značkou Boohoo je užitečná, a chce v tomto směru dále edukovat sebe i ostatní.