Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Koupě domu nebo auta bude jen sen. Co znamená inflace pro generaci Z?

Největší pojem, která momentálně otřásá Českem. INFLACE. Budeme si moct dovolit koupit vlastní bydlení nebo auto? Jaké budou ceny a platy?

Co znamená vysoká inflace pro běžné obyvatele?

Jeden z největších dopadů, který postihne asi všechny, je zvyšování cen, a to ve všech možných odvětvích. Nezdražují se jen potraviny a běžné věci v obchodech, ale i nemovitosti, auta či služby. Jednoduše řečeno, všechno zdražuje. Reakcí na inflaci by mělo být také navýšení platů, ale zda se nějaké razantnější zvyšování chystá, je ve hvězdách.

Naše meziroční inflace je 11,1 %. Hrozí nám kvůli tomu stagflace?

by @vaclav.kinsky

Jak je to s hypotékami a půjčkami?

Úrokové sazby půjček a hypoték jsou nejvýše od roku 2001. U hypoték se momentálně pohybují okolo 4,5 %. Pro představu – v roce 2020 šlo o cca 2 %.

Jak jsou na tom nemovitosti a nájmy?

Co se týče nemovitostí, i jejich ceny stoupají, a to přímo raketovou rychlostí. Průměrná cena bytu 1+1 v Praze se pohybuje okolo 6 milionů korun (záleží samozřejmě na lokalitě). Pokud je řeč o pronájmech, tak byt 1+1 v Praze vyjde průměrně na 12 tisíc korun měsíčně.

Jak se bránit zvyšující se inflaci?

🔵 investováním do akcií 

🔵 investováním do nemovitostí

🔵 investováním do sběratelských předmětů a umění

🔵 nákupem zlata

🔵 fixací úrokových sazeb

Jaké jsou predikce do budoucnosti? 

Podle predikce České národní banky, která byla vydána 3. února 2022, by inflace v roce 2022 měla být 8,5 % a v roce 2023 2,3 %. Již nyní však dokážeme odhadnout, že se hodnoty budou pohybovat o něco výš. Podle predikce ČNB měla být inflace v březnu 2022 9,8 %, ale skutečná hodnota se pohybovala až okolo 12 %. 

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.