Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kniha měsíce: Tsunami

Tento měsíc jsem sáhla po české knize, o které jsem doufala, že mi zpříjemní dovolenou. Kniha mi dala ale mnohem víc.

Tsunami – Karin Krajčo Babinská 

Karin je talentovaná česká režisérka, herečka, blogerka a spisovatelka. Její příjmení si můžeš spojit i s jejím manželem Richardem Krajčo, zpěvákem kapely Kryštof. Karin objevila svůj talent při psaní blogu Kecy, kecy, kecičky, který se stal tak populárním, že se záhy objevil v knižní podobě. Autorka má v sobě tolik talentu, že svými knihami ohromila české čtenáře ve velkém. Pokud jsi ještě nic od Karin nečetl/a, ber tohle jako znamení, že musíš. Mezi její další knihy patří Za sny, Hvězdy na cestě

O knize:

Kniha vyšla v roce 2022, má 320 stran.

Kniha měsíce: Listopád

@martinastrel

Obsah:

Ema brzo oslaví své narozeniny a upřímně se toho bojí. Nemá ráda starosti a přetvářky, protože si jich už dost vytrpěla. Co když se místo hostů objeví i nechtěná minulost? Rodinné trable a drama vyplňují každý list stránky v knize. Knihou je provázaný příběh z roku 2004, kdy rodina odjela na zaslouženou dovolenou do Thajska, na které tráví Vánoce. Rodinná dovolená s dcerou Adélou a jejím přítelem Robertem a bratrem manžela nezní úplně pohádkově, ale Ema se snaží, aby si užila volno, co nejvíc to jde. To ale netuší, že brzy přijde nečekaná smršť, která bude mít navždy vliv na chod její rodiny.

Databáze knih

Hodnocení knihy:

Tsunami je přesně ta kniha, kterou dočteš a máš chuť o tom každému začít vyprávět. Není to ale tak jednoduché, jelikož kniha je opravdu jedinečná svým obsahem. Thajské tsunami z roku 2004 je v ní vyobrazeno perfektně. Není ale to jediné, které se v příběhu objevuje. Vztahy v rodině, které jsou velmi bouřlivé, silné a chladné, na nás mohou působit podobně jako přírodní katastrofa.

Kniha všechny snadno vtáhne možná i proto, že každý v rodině máme jiné vztahy, bližší i vzdálenější, vřelé i odtažité, právě proto se kniha čte jedním dechem a já ji mohu opravdu doporučit. Jsem velmi ráda, že jsem našla další rodilou autorku, která mě naprosto uchvátila. Myslím, že se tato kniha hodí jak na pláž, tak do postele s hrnkem kávy.