Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bookclub: Knižní novinky, na které se můžeme těšit v letošním roce 

Tyhle knižní novinky tě rozhodně v letošním roce potěší. Pojďme se podívat, co se chystá.

Alena Mornštajnová – Les v domě

Nový příběh, který přináší jedna z nejoblíbenějších českých spisovatelek, je skoro na světě. V květnu se můžeme těšit na dramatický román, v jehož čele stojí Cácora, která musí vyrůstat se svou neoblíbenou babičkou. Jak už jsme od spisovatelky zvyklí, příběh bude strhující a napínavý. Hlavním tématem knihy je tajemství, kterému nikdy neunikneme.

Zdroj: Knihy Dobrovský

Princ Harry – Náhradník 

V květnu se můžeme těšit taky na přeloženou knihu od prince Harryho. Pokud tě zajímá královská rodina, tuto novinku potřebuješ ve své sbírce. Harry totiž píše o svém životě v upřímné a drsné podobě a ukazuje nám jeho pohled na neobyčejný život a jaké to je mít celý život v rukou někoho jiného. Některé kapitoly věnuje také ženám, které jeho život ovlivnily. Část z výdělku knihy Harry věnuje na charitu. 

Zdroj? Databáze knih

Co si tento měsíc přečíst

@eevelka

Jo Nesbo – Zatmění

V první polovině roku se dočkáme třináctého případu Harryho Holea. Harry se vrací domů, kde se snaží upít k smrti, ale najednou má před sebou vraždu dvou žen. Dá tedy dohromady tým vyšetřovatelů, ale zdá se, že vrah je vždy o krok napřed. Zvládne Harry za deset dnů vyřešit složité vraždy a chytit vraha? 

Zdroj: Knihcentrum

Liane Moriarty – Jabloně nikdy neopadávají 

Myslím, že na tento román se můžeme těšit všichni. Autorka Sedmilhářek přichází s novinkou již v dubnu. Čeká nás příběh o ženě, po které se slehla zem a jejíž dospělé děti se snaží zjistit, co se stalo a jaké vlastně bylo manželství jejich rodičů.

Zdroj: Martinus

Sam Holland -  Kopírák

Již 13. březa se dočkáme údajně nejděsivějšího thrilleru roku. Na tuto knihu se velmi těším, jelikož reakce jsou opravdu pozitivní, takže jestli jsi milovník zločinů a vrahů, zpozorni, tohle by mohla být kniha přímo pro tebe!

V Anglii začne řádit člověk, který se inspiroval známými vrahy – Jeffreym Dahmerem, Charlesem Mansonem a dalšími. Z toho důvodu se mu začne přezdívat „Kopírák“. Každá vražda je brutální, surová a jiná, což dokáže přitížit vyšetřovatelům. Na obalu knihy je napsáno: Inspiroval se nejhoršími vrahy v dějinách, a pak se je rozhodl předčit. No, už se nemůžu dočkat, až ji budu mít v ruce. 

Zdroj: Databáze knih

Pokud bys chtěl/a více tipů na novinky ze světa knih, máme pro tebe další článek s úžasnými doporučeními na to, co si přečíst v roce 2023.

Na jaké knihy se můžeš těšit v roce 2023?

@_kajina