Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kdo je násilník a kdo oběť? Amber x Johnny, pt. 6

Zajímá tě, co se dělo ve čtvrtek v soudní síni a co odhalily výpovědi svědků? Čti dál.👇

Unikly ti události včerejšího dne? Čti.👇

Kdo je násilník a kdo oběť? Amber x Johnny, pt. 5

by @magdacizek

Oddaní fanoušci Johnnyho Deppa

V soudní síni je jen omezený počet míst k sezení pro fanoušky. Ti nejvěrnější čekají již od večera předchozího dne, aby podpořili svého milovaného herce během soudního procesu.

Svědectví Bruce Witkina

Bruce Witkin je bývalý kamarád Johnnyho Deppa, v případu však svědčí proti němu. Jeho nejlepším kamarádem byl 40 let, ale během posledních let se vzájemně odcizili. U soudu vypověděl, že Johnny Depp je extrémně žárlivý – většinou se ale vše odehrává v jeho hlavě a ne v realitě. Žárlivost se prý projevila již během jeho předchozího vztahu s Vanessou Paradis. Údajně byl nervózní, když jeho partnerka natáčela film s kolegou mužského pohlaví a on ji neměl pod dohledem.

Bruce rovněž tvrdí, že Johnny ujížděl na kokainu. Několikrát ho viděl šňupat s kytaristou Aerosmith Joem Perrym. Depp se údajně snažil zůstat střízlivý, ale bez úspěchu.

Bruce Witkin také řekl, že jeho bývalý kamarád zažíval finanční strasti a řekl mu, že potřebuje „zpomalit [své utrácení] a natočit více filmů“. Witkin pak během své výpovědi odhalil, že byl odstraněn z Deppova týmu kvůli hercovu užívání drog a alkoholu. Witkin řekl, že Depp s ním „nebyl spokojen“, což vedlo ke konci jejich přátelství.

Svědectví Tracey Jacobs

Johnnyho bývalá agentka Tracey Jacobs řekla, že z něj udělala hvězdu jen proto, aby si zkazil kariéru a následně ji vyhodil. Stal se největší hvězdou na světě," řekla Jacobs. Ke konci jejich spolupráce se Depp „neustále objevoval pozdě na natáčení každého filmu" a v branži se začalo říkat, že je obtížné s ním pracovat. Tracey také tvrdí, že Deppovo neprofesionální chování měl na svědomí alkohol a drogy.

Svědectví Joela Mandela

Bývalý obchodní manažer Johnnyho Deppa Joel Mandel dosvědčil, že herec – který utratil kolem 300 000 dolarů měsíčně jen za zaměstnance – nepřispíval pravidelně na charitu. Jeho styl byl spíš ukázat se na akci než napsat šek," řekl Mandel. To má svědčit o Johnnyho pokrytectví.

Svědectví Adama Waldmana

Před soud se postavil i právník Johnnyho Deppa Adam Waldman, který měl údajně herci pomáhal rozpoutat „očerňovací" kampaň proti Amber Heard. Heard tvrdí, že Waldman v roce 2020 třikrát řekl tisku, že si své tvrzení o Deppově zneužívání vymyslela. Tyto tři výroky jsou předmětem nynější žaloby Amber Heard. Waldmanova výpověď netrvala dlouho, stále je totiž právníkem Johnnyho Deppa a tím pádem nemusel odpovídat na většinu otázek, které mu položila Ambřina právnička, s odkazem na privilegia právního zástupce a klienta.

Svědectví detektivky

Marie Sadanaga, detektivka z LAPD, u soudu vypověděla, že právě ona odpověděla na telefonát Johnnyho Deppa a Amber Heard v LA v květnu 2016, ale nezjistila, že byl spáchán trestný čin.

Svědectví social media experta

Ron Schnell, expert na sociální média, svědčí o prudkém nárůstu „negativních“ tweetů o Amber Heard od dubna 2020. Ve své žalobě proti Johnnymu Deppovi Heard totiž tvrdí, že herec proti ní provedl očerňovací kampaň na sociálních sítích prostřednictvím svého bývalého právníka Adama Waldmana.

Expert dále soudu předložil analýzu tweetů s hashtagem #JusticeForJohnnyDepp. Tweety s tímto hashtagem jsou často útočné vůči Amber Heard. Negativní pozornost, které se Amber Heard dostalo na internetu, je pravděpodobě důsledkem prohlášení Adama Waldmana. Expert identifikoval nárůst v používání hashtagů v době Waldmanových prohlášení a také během soudního procesu ve Velké Británii v roce 2020, vidí tak tyto tweety jako důkaz zmiňované „očerňovací" kampaně proti Amber Heard.

Svědectví Deppovy bývalé právničky

Olivie Land, další svědek v případu, je bývalá právnička Johnnyho Deppa. Nyní ale svědčí proti němu. Tvrdí, že ji Depp verbálně napadal, měl jí dokonce nazvat „děvkou" (bitch). Olivie také vypověděla, že během této hádky byl Depp pravděpodobně „pod vlivem“.

A jak to bylo s Piráty z Karibiku?

Výkonná ředitelka společnosti Disney Tina Newman vypověděla, že článek Amber Heard obviňující Deppa z domácího násilí neměl žádný vliv na Deppovu roli v Pirátech z Karibiku. Depp tvrdí, že článek Amber z roku 2018 ho očernil a ztratil kvůli němu mnoho rolí, včetně potenciálního šestého dílu Pirátů z Karibiku.

Ex-přítelkyně Ellen Barkin

Ellen Barkin u soudu popsala svůj vztah s Deppem. Po Johnnyho boku si zahrála ve filmu Strach a hnus v Las Vegas, následoval krátký románek v roce 1994. Ellen tvrdí, že Depp byl během vztahu „vždy opilý". Depp měl také užívat další omamné látky, jako je kokain, marihuana nebo halucinogeny.

Ellen rovněž vypověděla, že po ní Johnny Depp hodil láhev vína během rvačky v 90. letech. Nemohla si však vzpomenout, zda byla láhev plná nebo prázdná, uvedla jen, že ji láhev nezasáhla. Jejich vztah skončil krátce po této události.

Johnnyho bývalý psychiatr

Dle slov Deppova bývalého psychiatra Alana Blausteina se herec potýkal s vnitřním neklidem, úzkostmi a bojoval s drogovou závislostí. Depp měl užívat drogy a alkohol, aby se vyrovnal s „psychickými zraněními".

Depp se také svému psychiatrovi měl svěřit s tím, že si není jistý tím, jestli si chce vzít Amber Heard. Alan Blaustein přečetl své poznámky ze sezení s Deppem, v nichž si poznamenal, že Depp „možná nechce jít do manželství v 51 letech“. Přečetl také poznámku, v níž Depp popsal Heard jako „svou matku a psychotickou sestru“.

Role Amber ve filmu Aquaman

Agentka Amber Heard Jessica Kovacevic u soudu vypověděla, že Amber měla dostat 2 miliony dolarů za účinkování ve filmu Aquaman 2. Její role však nakonec byla drasticky omezena. Agentka tvrdí, že oficiálním důvodem pro omezení scén byl nedostatek chemie mezi Heard a představitelem Aquamana Jasonem Momoa.

Agentka tvrdí, že špatná publicita, které se herečce dostalo kvůli jejímu vztahu s Johnnym Deppem spolu s negativními příspěvky na sociálních sítích, zničila její kariéru.

Jessica byla posledním čtvrtečním svědkem. Soud pokračuje v pondělí, o vývoji soudního procesu tě budeme informovat!

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.