Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kdo je násilník a kdo oběť? Amber x Johnny, pt.11

Pátek byl posledním dnem soudního procesu mezi Johnny Deppem a Amber Heard. Co se v soudní síni odehrálo?👇

Unikl ti předchozí díl?👀👇

Kdo je násilník a kdo oběť? Amber x Johnny, pt. 10

by @magdacizek

Soudkyně Penney Azcarate zahájila 24. den soudního řízení tím, že dala porotě pokyny k jednání. Porotcům nařídila, aby při svých úvahách zvážili, zda článek Amber Heard ve Washington Post o násilí ze strany jejího ex-manžela obsahoval pomlouvačné a nepravdivé výroky, které měly cíleně ublížit Johnnymu Deppovi.

Musíte tento případ zvážit a rozhodnout spravedlivě a nestranně.
Soudkyně Penney Azcarate

Poté měli právnici Amber a Johnnyho možnost naposledy vznést své argumenty.


Deppova závěrečná obhajoba:

Advokátka Johnnyho Deppa Camille Vasquez obvinila Heard z podání falešného svědectví za to, že nařkla Deppa ze zneužívání. Dále uvedla, že Amber Heard fingovala svá zranění a snažila se na ně upozornit tisk s cílem udělat ze sebe oběť. Právnička řekla, že to, co se dělo za zavřenými dveřmi, byl přesný opak toho, co tvrdila Heard.

V této soudní síni je násilník, ale není to pan Depp, a v této soudní síni je oběť domácího násilí, ale není to Amber Heard. Důkazy předložené v tomto procesu ukázaly, že Amber Heard je ve skutečnosti násilník a pan Depp týraný.
Camille Vasquez

Deppova právnička dále uvedla, že Heard po Deppovi hodila láhev vodky při fyzické potyčce během jejich pobytu v Austrálii, při níž herec přišel o kus prstu. Depp měl dle slov právničky „trpět neustálým verbálním a fyzickým týráním“ a přehrála zvukový záznam, v němž Heard přiznává, že udeřila svého manžela a v níž Johnnyho nazývá „dítětem“ za to, že se ohradil proti týrání.

V kontrastu se zvukovou nahrávkou advokátka Camille Vasquez zdůraznila, že neexistuje žádná nahrávka v níž by se Johnny přiznal k násilí na Amber Heard. Poukázala také na to, že neexistují žádné lékařský záznamy o zneužívání Amber Heard.

Vasquez označila výpověď Amber Heard za její životní herecký výkon. Tvrdí, že Amber využila své herecké zkušenosti k tomu, aby hrála roli hrdinky, která přežila brutální zneužívání. Právní zástupkyně řekla porotcům, že během šestitýdenního procesu viděli Heard, jak vzlyká bez slz, zatímco přednáší komplikovaná, přehnaná, fantastická tvrzení o domácím násilí. Právnička zmínila, že důkazy předložené týmem Amber Heard nedokazují, že by herečka byla „nesčetněkrát zneužívána“. Camille také znovu zdůraznila, že Amber netrpí PTSD, ani se nechová jako někdo, kdo by ho měl.

Camille Vasquez dále obvinila Amber Heard z toho, že upravila ve Photoshopu snímek své zraněné tváře. Upozornila porotu na svědectví policistů, kteří Heard viděli při tomto incidentu. Ti vypověděli, že na jejím obličeji nebyly žádné modřiny.

Chybí důkazy o tom, že Depp zneužil Heard. Jediné, čeho jsme se dočkali, jsou neprůkazná obvinění, která jsou přehnaná a nepravděpodobná.
Camille Vasquez

Ve výpovědi pokračoval Deppův právník Ben Chew, který zrekapituloval Deppovo těžké dětství v Kentucky a jeho cestu ke slávě, kdy se potýkal se zneužíváním návykových látek.

Pan Depp není žádný svatoušek a nikdo to o něm netvrdil. Udělal ve svém životě chyby jako my všichni. Potýkal se s drogami a alkoholem... ale není násilník. Není násilník, jak tvrdí Amber Heard, a nezaslouží si, aby byl jeho život a odkaz zničen lží.
Ben Chew

Ben Chew zmínil, že herec podporuje hnutí #MeToo, pokud jde o „skutečné oběti zneužívání“. Právník tvrdil, že Amber Heard „není skutečnou obětí“ a Depp není násilník.

#MeToo je důležité hnutí, hnutí, které pan Depp podporuje a kterému věří. Je to pro opravdové přeživší zneužívání, ne pro Amber Heard. Skutečné oběti potřebují ochranu.
Ben Chew

Ben Chew následně připomněl výpověď Kate Moss, která během procesu vypověděla, že ji Depp během jejich vztahu v 90. letech nikdy neshodil ze schodů.

Deppův právník rovněž zmínil článek Amber Heard ve Washington Post o tom, že se herec dopouštěl domácího násilí, i když Deppa nezmiňoval jménem.

Tvrzení Amber Heard, že článek se netýká Deppa, je jen jednou z jejích mnoha a mnoha lží. Heard neustále lže o věcech, které jsou více či méně důležité a zdá se, že prostě nemůže přestat.
Ben Chew

Jako svědectví o charakteru Amber uvedl to, že pro ni nesvědčil u soudu nikdo kromě její sestry. Všichni ostatní jsou jejími bývalými přáteli. Tvrdí, že Amber je člověk, který za sebou „pálí mosty“.

Tímto Deppovi právníci uzavřeli svou řeč a žádali porotu, aby Johnnymu „vrátila jeho jméno“. Svědectví Amber označili jako naprosto nepravdivé.

Žádáme vás, prosím, rozhodněte se ve prospěch Deppa... Žádáme vás, abyste mu vrátili jeho jméno, pověst a kariéru.
Ben Chew

Závěrečná obhajoba Amber Heard:

Právník Amber Heard Ben Rottenborn zahájil závěrečnou obhajobu slovy: „Pokud byla Amber zneužita Deppem byť jen jednou, pak vyhrála. Nemluvíme jen o fyzickém týrání, ale i o emocionálním, psychickém, finančním a sexuálním zneužívání.“ Právník zmínil i vulgární zprávy, ve kterých se Johnny o Amber vyjadřuje jako o zlatokopce a představuje si ji mrtvou. Tvrdí, že právě tyto zprávy mají být „oknem do Deppova srdce“.

Ben Rottenborn byl přerušen nouzovým signálem (poznámka: v angličtině se mu říká „Amber Alert“, jak ironické), který se ozýval celou soudní síní, když se pokoušel přednést závěrečnou řeč porotě. Soudkyně ale vyhodnotila, že jednání může pokračovat.

Amber Heard byla během výpovědi právníka viditelně rozrušená. Právník Amber Heard řekl porotě, že rozsudek proti jeho klientce by vyslal špatnou zprávu obětem domácího násilí. Než Rottenborn předal slovo své kolegyni Elaine Bredehoft, řekl: „V tomto procesu jde o mnohem více než jen o Johnnyho Deppa a Amber Heard. Jde o svobodu slova. Žádám vás, chraňte Amber.“

Právnička Elaine Bredehoft poté uvedla, že Amber utratila přes 6 milionů dolarů za právníky, proto prý nedarovala slíbené peníze dětské nemocnici v LA, jak dříve veřejně uvedla.

Tímto bylo soudní jednání uzavřeno a po šesti týdnech byl případ předán porotě. Porota musí rozhodnout jak o Deppově 50milionové žalobě, tak o 100milionové protižalobě Amber Heard.

Kdy se dočkáme verdiktu poroty?

Vzhledem k tomu, že jednání poroty je notoricky nepředvídatelné, je nemožné odhadnout, jak dlouho bude sedmi porotcům finální rozhodnutí trvat. Porota dostane čas na zvážení svého rozhodnutí. To může trvat hodiny nebo několik dní (v závislosti na tom, kolik času potřebují). Očekává se ale, že by verdiktu měli dosáhnout nejpozději v úterý.

A jaké jsou možné výsledky soudního řízení?

Pokud porota rozhodne v Deppův prospěch, bude Amber nařízeno zaplatit Deppovi odškodné. Depp požaduje odškodnění ve výši 50 milionů dolarů, ale porota může doporučit, aby dostal více či méně, než je tato částka.

Pokud rozhodnou ve prospěch Heard, Depp jí odškodné nebude muset platit.

Heard nepůjde do vězení, i když porota rozhodne v Deppův prospěch. Toto je občanskoprávní řízení, nikoli trestní řízení. Heard ani Depp nejsou souzeni za žádné obvinění z trestného činu. Občanskoprávní spor je soudní spor zabývající se újmou či protiprávním jednáním. Pokud obžalovaný prohraje občanskoprávní spor, není odsouzen za trestný čin, jako by tomu bylo v trestním řízení, a nehrozí mu vězení – i když je shledán odpovědným za jednání, které se trestnému činu rovná.

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.