Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kdo je násilník a kdo oběť? Amber x Johnny, pt. 10

Co se dělo v soudní síni ve čtvrtek? Pojďme si předposlední den soudního jednání společně zrekapitulovat.👇

Unikl ti včerejší díl? Mrkni sem👇

Kdo je násilník a kdo oběť? Amber x Johnny, pt. 9

by @magdacizek

FUN FACTS

Začneme fun facts na úvod – data zveřejněná v článku New York Post ukazují, že Američany zajímá soudní proces Depp vs. Heard více než válka, potratová politika nebo inflace.

Další bizarní zprávou, která proběhla médii, je výrok Dominica Fika (aneb představitele Elliota v seriálu Euphorie). Na svém koncertu se nedávno nechal slyšet, že je Amber Heard hot a fantazíruje o tom, že ho mlátí...

Doktor svědčí o Johnnyho uříznutém prstu

Dr. Richard Gilbert, ortopedický chirurg, byl ve čtvrtek prvním svědkem povolaným na tribunu, aby podal svědectví o incidentu. (Poznámka: Depp tvrdí, že mu kus prstu usekla lahev vodky, kterou po něm měla hodit Amber Heard.)

Dr. Richard Gilbert Johnnyho Deppa nikdy neléčil, ale procházel si jeho lékařské záznamy. U soudu podpořil hercovu verzi událostí. Na otázku, zda Depp mohl utrpět zranění způsobem, který popsal, Gilbert odpověděl: „Věřím, že ano."

Chirurg řekl, že lahev vodky hozená na Deppův prst rozdrtila špičku prstu, což vedlo ke zlomenině, a rozbité sklo z lahve roztrhlo jeho prst a způsobilo ztrátu tkáně. Určitě věřím, že zranění způsobila láhev vodky, která byla hozena z dálky... Úder byl dostatečný na to, aby způsobil tuto zlomeninu a ztrátu měkkých tkání," řekl.

Gilbert dodal, že je „vysoce nepravděpodobné“, že by si Depp mohl uříznout špičku prstu úderem pěstí do telefonu připevněného na stěně nebo si jej přiskřípnout do dveří, jak dříve událost popsala Amber Heard. Když se Deppův právník zeptal Gilberta, zda může definitivně uvést, jak k Deppovu zranění došlo, odpověděl: „Ne. Tohle nikdo nemůže s jistotou říci."

Dr. Gilbert byl posledním svědkem předvolaným Deppovým právním týmem a tímto se uzavřelo jeho svědectví. Další svědci byli předvolaní týmem Amber Heard.

Psychiatrička tvrdí, že herečka netrpí BPD


Forenzní psycholožka Dr. Dawn Hughes byla předvolána, aby zpochybnila svědectví Dr. Shannon Curry a zopakovala své tvrzení, že Amber Heard netrpí hraniční poruchou osobnosti. Hughes rovněž uvedla, že herečka nepřehání a nepředstírá příznaky PTSD, jak naznačila Dr. Shannon Curry předvolaná právníky Johnnyho Deppa.

Amber Heard znovu před porotou

Amber Heard se vrátila na tribunu ve čtvrtek ráno. Své svědectví zahájila emotivní vzpomínkou na to, jak ji ovlivnil veřejný zánik jejího manželství s Johnny Deppem. Tvrdí, že je veřejně obtěžována, ponižována a je jí vyhrožováno.

Když mluvila o dopadu veřejného sporu s Johnnym, zhroutila se a prohlásila: Lidé mě chtějí zabít." Heard se podívala přímo na porotu a řekla: Johnny mi slíbil, že pokud ho někdy opustím, přiměje mě na něj myslet každý den, co žiju. Toho dosáhl obtěžováním a ponižováním, vede kampaň proti mně, nadávky čtu denně na sociálních sítích. Každý den musím znovu prožívat trauma."

Amber tvrdí, že chce získat zpátky svůj hlas a očistit své jméno.Dá se ale konstatovat, že Amber o násilí zrovna nemlčela – a thread.🧵👇

⚡️Amber také u soudu nepřímo přiznala, že článek v The Washington Post, kvůli kterému ji Johnny soudí za pomluvu, napsala o něm! (Poznámka: V článku ho nejmenuje.)⚡️


Výslech Amber Deppovým právním týmem

Amber Heard byla konfrontována právničkou Johnnyho Deppa Camille Vasquez. Po dlouhém jednání se soudkyní Vasquez zahájila výslech slovy: [Amber Heard], řekla jste, že tento proces pro vás byl těžký. Pojďme si o tom tedy promluvit. Vaše lži byly odhaleny světu," řekla Deppova advokátka.

Nelhala jsem v ničem, co jsem zde řekla," odpověděla Heard. Dvojice pokračovala ve sporu o několika předchozích svědectvích.

Heard následně znovu popřela, že by na sebe zavolala paparazzi, aby ji vyfotili s modřinou před soudem. (Poznámka: Toto je v rozporu se středeční výpovědí bývalého zaměstnance bulváru TMZ, který tvrdí opak.) Nevolala jsem TMZ ani žádnému jinému bulváru nebo paparazzi, nikomu," trvala na svém Heard. „Která oběť domácího násilí by to chtěla?" pokračovala.

Následně byla Heard požádána, aby identifikovala dvě totožné fotografie rozlité láhve vína, které měly vzniknout po údajné rvačce mezi párem v prosinci 2015. Tým Amber totiž fotku předložil soudu dvakrát a tvrdil, že fotky byly pořízené během dvou různých událostí. Deppova právnička Vasquez řekla, že herečka dříve svědčila, že druhý snímek vznikl po incidentu z května 2016, nikoli v prosinci roku 2015. Dokonce i poté, co byl Amber ukázán přepis jejího vlastního svědectví, měla Heard nadále problém zařadit snímky do kontextu.

Amber Heard odmítla tvrzení obhájce Johnnyho Deppa, že byla překvapena množstvím lidí, kteří svědčili pro jejího bývalého manžela. Na otázku, zda včera očekávala, že na Deppovu obranu vystoupí modelka Kate Moss, odpověděla Heard kladně. Nazančila, že modelka chtěla svých 15 minut slávy.

Moss popřela, že by ji Depp během jejich vztahu v polovině 90. let shodil ze schodů. K této historce referovala Amber v souvislosti s incidentem, ke kterému mělo dojít na schodišti v jejich penthousu. Johnny byl prý násilný a přítomná byla i sestra Amber Heard, Whitney. Amber se prý bála, že zabije její sestru tím, že ji shodí ze schodů.

Soudní jednání ve čtvrtek skončilo těsně po poledni. Soudkyně Penney Azcarate pak porotce na zbytek dne propustila. Porota se vrátí do soudní síně dnes v 9 hodin k závěrečným výpovědím. O všem tě budeme informovat!

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

Co si o případu myslíš? Let us know.👇