Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kdo je Bad Bunny, proč ho poslouchá skoro celý svět a jak pomohl LGBTQ+ komunitě?

Na Spotify má desítky milionů posluchačů měsíčně, vyprodává stadióny a miluje ho skoro celá Latinská Amerika. Kdo je Bad Bunny?

Jen pár let stačilo, aby se Benito Antonio Martínez Ocasio, všem známý jako Bad Bunny, vypracoval z prodavače potravin v portorickém supermarketu na světovou superhvězdu, která má na kontě obří hity, smlouvy s luxusními značkami a filmové i televizní role.

Bad Bunny se během krátké chvíle (zhruba pěti let) stal tváří reggaetonu a zároveň se mu podařilo napravit společenská stigmata týkající se queer latinskoamerické komunity tím, že se stal její tváří a podporou.

Get to know: Banksy

@markysuch

Benito o sobě dal poprvé vědět trackem Dakiti s Jhayem Cortezem, který doslova zaplavil celý svět a vznikla na něj také spousta coverů. Jak navíc poznamenal portál Beakeley Beacon, Bad Bunny nejenomže vrátil reggaetonu slávu, zároveň do něj ale přinesl i revoluci.

Tím, že hudebník veřejně zpochybňuje heteronormativní stereotypy a prolamuje konzervativní genderové bariéry, za nimiž vyrůstal, navíc otvírá dveře queer hispánské komunitě do světa hudby.

Například na svém nedávném koncertu pozval Benito šest malých latinskoamerických LGBTQ+ umělců na stage, aby se s davem podělili o svou hudbu. Během předávání MTV VMAs 2022 zase Bunny políbil během vystoupení tanečníka.

O tom, že je Bad Bunny v současné době jednou z největších hvězd showbyznysu, navíc svědčí i to, že ho Ye nedávno označil za svého největší soupeře v hudební branži.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.