Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam v Praze na nutričně vyvážené jídlo: Bibimbap

Nestíháš vařit, ale záleží ti na složení tvého jídla? Zastav se v Bentu v Holešovicích pro výborný korejský Bibimbap!

Tento týden jsem se rozhodla pro korejskou kuchyni. Protože se v Holešovicích pohybuji skoro každý den, slyšela jsem samou chválu na specialitu v asijském bistru, které se jmenuje Bento (@hellobentocafe) a nachází se v ulici Komunardů. 

Jedná se o tradiční korejské jídlo bibimbap.

V Praze ho jen tak nenajdeš. Já jsem si tuto specialitu jako milovník kimchi nemohla nechat ujít. Mají ji na menu každý druhý týden v úterý. A tento týden jsem si konečně našla čas, abych se tam zastavila a jejich vyhlášenou specialitu zkusila.

Do restaurace jsem se dostala až později a málem mě to stálo můj bibimbap. Protože je to oblíbené místo na obědy, stává se dost často, že se speciality v omezeném množství v poledne vyprodají. Já tedy měla docela štěstí. 

Za jídlo jsem zaplatila 179 Kč a dala si ho na místě. Za objednávku s sebou zaplatíš o 15 Kč víc. Super ale je, že nabízejí možnost jídla s sebou do vlastní krabičky, kterou si můžeš donést z domova. Ušetříš tak nejen 15 Kč, ale také životní prostředí. Dvě mouchy jednou ranou!

Abych se už dostala k hodnocení jídla, za mě jednoznačně 10/10! Bibimbap naprosto splnil moje očekávání a překvapilo mě, o jak vyvážené jídlo se ve výsledku jedná. Hovězí maso, rýže a spousta zeleniny včetně zmiňovaného kimchi, které má pozitivní vliv na naše zdraví. Celé jídlo je dochucené sójovou omáčkou, kterou v kombinaci s rýží naprosto miluji. Všeho bylo tak akorát a měla jsem z toho i dobrý pocit, co se týče výživového hlediska. 

V Bentu jsem rozhodně nebyla naposledy. Ve stálém menu najdeš další asijská jídla jako například oblíbené Bún bò Nam Bộ. Speciality pro daný den vypisují každý týden na webových stránkách.

Nakonec ti dám ještě pár tipů:

V Bentu přijímají stravenky nejen v papírové formě, ale i stravenkové karty, možná i proto tam chodí na oběd spousta lidí z kanceláří kolem.

Také si můžeš založit věrnostní kartičku, kam sbíráš body (1 jídlo = 1 bod). Za 10 nasbíraných bodů dostaneš jídlo ZDARMA – a to mi přijde opravdu super!

Recept na matcha cookies

by @markysuch

Druhá restaurace, kterou jsem navštívila se jmenuje Bibimbap Korea na Praze 3

Narozdíl od Benta zde podávají bibimbap každý den a je to nejvíce vyhlášená restaurace, kde si toto jídlo můžeš dát. Já se rozhodla ho vyzkoušet, abych zjistila, jak se jídla budou lišit přípravou a hlavně chutí.

Na výběr mají hned z několika variant, což bylo příjemným potěšením. Celou nabídku najdeš na webových stránkách restaurace. Já nakonec zvolila klasiku, a to hlavně kvůli možnosti porovnání.

I přestože pro mě bylo jídlo chuťově v Bentu opravdu skvělé, nakonec se ukázalo, že je více „evropské". V Bibimbap Korea bylo jídlo opravdu autentické a chuťově se téměř nedají srovnat.

Hlavní rozdíl jsem viděla hlavně v zelenině, která byla nakrájená na mnohem menší kousky, a hlavně byla tepelně upravená, za což jsem byla v chladnějším počasí moc ráda. Do tradičního bibimbapu také dávají mleté maso a celé jídlo je doplněné o pálivou pastu, která byla opravdu výborná. K jídlu také podávali rybí vývar a kimchi.

Pokud bych si měla vybrat, kam zajdu příště, asi to bude Bibimbap Korea, a to díky autenticitě samotného jídla.

Nakonec ti dám ještě pár tipů:

Pokud do Bibimbap Korea dorazíš mezi 11–14 hodinou, najdeš jídla za zvýhodněnou cenu!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.