Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na brunch v Praze, který tě finančně nezruinuje

Brunch kultura v Praze začíná být poměrně luxusní záležitostí, ale na těhle místech to bez velké újmy zvládne i tvoje peněženka! ☕

Nejlepší způsob, jak nastartovat svůj den, je stoprocentně brunch. No a když už je venku to letní počasí, tak nejlépe někde na zahrádce. Takový brunch je ale poměrně finančně náročná aktivita, a ačkoliv ty se najíš, tvoje peněženka po něm občas může hladovět. Proto jsem pro tebe dala dohromady několik podniků v Praze, ve kterých seženeš plnohodnotný brunch i pod 200 korun.

Nevíš, do které pražské kavárny vyrazit na zahrádku? Mrkni na naše tipy!

Kavárny se zahrádkami aneb kde u kávy chytat první jarní paprsky Praha edition

@adelakutilova

VINOHRADY

Le Caveau

📍Náměstí Jiřího z Poděbrad 9

Le Caveau je malá nenápadná francouzská kavárna na Vinohradech, která má co nabídnout. V jejich menunajdeš například tradiční francouzskou omelettu, italskou focacciu i nespočet možností plněných croissantů. Vybrat si můžeš i z jejich denní nabídky ve výloze nebo pekárny, která je součástí kavárny - a že to pečivo za to stojí! Osloví tě určitě i svým bohatým výběrem francouzských vín. Skleničku vína si pak můžeš vychutnat na jejich předzahrádce.

Bullerbyn

📍 Chodská 17

Přes týden se tu určitě stav na jejich božské lívance s domácí rybízovou marmeládou a zakysanou smetanou a o víkendu na vejce ve skle se šunkovou nebo ementálskou pěnou. Kdyby ses už po poledni chtěl*a trochu víc rozjet, jejich signature drinks tě zaručeně nadchnou.

ŽIŽKOV

Café Pavlač

📍Nejedlého 23

Tahle kavárna se dá lehce přehlédnout, ale kdo se na Žižkově pohybuje, tak ji zná moc dobře. Její menu působí dojmem, že jsi spíš někde v restauraci než v kavárně. K pozdní snídani ti nabídne například míchaná vajíčka se slaninou a parmezánem, různé druhy plněných ciabatt nebo bagel s marinovaným lososem. Určitě si ale vybereš i z jejich denního menu. Já si například při své poslední návštěvě vybrala shakshuku s pečivem. A co víc, svůj brunch si můžeš dát na jejich úžasné zahrádce ve vnitrobloku.

VinCaffé

📍 Blahníkova 610/3

Když budeš od Pavlače pokračovat ulicí dolů, narazíš po cestě na VinCaffé. Musím říct, že na jejichmenu opravdu nešetřili, protože k pozdní snídani tu najdeš nejen vajíčka na milion způsobů, ale také sladké či slané lívance, avokádový chléb, granolu nebo piadine plněnou čímkoliv, co si jen představíš. Kromě toho připravuje VinCaffé každou sobotu speciální brunch nabídku, kterou najdeš vždy v pátek na jejich webu. Svojí hladovou snídani si stejně jako v Pavlači můžeš užít na jejich zahrádce ve vnitrobloku.

NÁRODNÍ TŘÍDA

Umámy café

📍Národní 38

Tahle kavárna je poměrně nová a najdeš ji v nádherném a klidném vnitrobloku Národní 38. Hned při vstupu určitě nepřehlédneš pult s nejen sladkými pečenými dobrůtkami a v nabídce najdeš krom vajíček a granoly také naprosto úžasný zapečený chléb s bazalkovým nebo rajčatovým pestem, sýrem a žervé. Svůj brunch si určitě nezapomeň vychutnat venku ve vnitrobloku.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.