Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kavárny se zahrádkami aneb kde u kávy chytat první jarní paprsky Praha edition

Příroda se probouzí, sluníčko svítí a v kavárnách po zimě vytahují ze sklepa venkovní stolky a židle, na kterých se ve volných chvílích můžeš vyvalit a užívat si (konečně!!) teplého počasí a hřejivých slunečních paprsků. V článku najdeš seznam kaváren s těmi nejlepšími zahrádkami v Praze. P. S.: Odzkoušeno za vás!

Není nic lepšího než si dát venku na sluníčku ledový kafe na zahrádce! ☕️🌞 V Praze je takových míst spoustu a ani zdaleka by se do mého seznamu nevešly, připravila jsem ti ale seznam těch top, ze kterého můžeš čerpat, až nebudeš vědět, kam jít.

Jsou to místa v centru i mimo něj, takže si tam snad každý najde to své!

Kavárna, co hledá jméno

📍Smíchov

OG mezi pražskými kavárnami. Miluju jejich vejce benedict a útulný interiér. Ale to hlavní, jejich zahrádka je nádherná, je sice menší ale plná zeleně, a to prostě při pauze na kávu chceš. Otevřeno mají od osmi do osmi a bonus pro všechny pejskaře - jsou dog friendly! Milovníci umění si navíc taky přijdou na své, kavárna pravidelně vystavuje různá umělecká díla.

Obyvatelé Smíchova, tahle kavárna vám nesmí uniknout.

Kavárna pod lipami

📍Letná

Kavárna pod lipami je extrémně sympatická a je mi tam vždy hezky. Má milou obsluhu, výborný jídlo i skvělou kávu a čaje. Z jejich zahrádky koukáš na krásný letenský byty a představuješ si, kdo tam asi žije a jak bys takový byt taky chtěl*a!

Super Tramp Coffee

📍Kousek od Národky

Top studentská kavárna a v horkých dnech tam i perfektně utečeš před vedrem, protože betonové stěny vnitrobloku přinášejí hezký chládek. Kávu mají výbornou a upřímně, dlouho jsem tam nebyla, takže taky musím zajít!

Grounds

📍Karlín

📍Malá Strana

Spot pro milovníky minimalismu a výběrové kávy. Pobočky mají dvě, takže si můžeš vybrat. Zahrádky sice nemají největší, ale věř mi, že jejich kafe ulovení místa stojí. Otevřeno mají doba je od osmé ráno do podzějšího odpoledne.

Kolektor

📍Holešovice

Výhoda Kolektoru je, že má spooooustu míst na sezení. Stoly mají venku s židlemi, ale můžeš si sednout i na betonové kostky, co jsou u kavárny. Pokud nejsi kávový nadšenec, doporučuji jejich domácí doko matcha limonádu. Z mých zkušeností si ji užijí i ti, kteří nejsou 100% matcha lovers.

(Pokud chceš mít trošku zpestření, nech si do ní dát shot vodky.)

Osada

📍Holešovice

Pokud miluješ snídaně a brunche, tohle je tvoje místo. Doporučuju míchaný vajíčka, koláčky a nově nabízí i perfektní matchu! Kavárna má na sezení míst dost a je hezky ukrytá ve vnitrobloku před ruchem Holešovic.

Doufám, že vyrazíš s kamarády nebo sám na solo date a užiješ si to.💕U deserve coffee & little treat!

Dej nám vědět, jestli bys mel*a zájem o part 2!