Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam na vánoční trhy v Praze?

Adventní trhy v Praze jsou jedny z největších a nejhezčích na světě. Kam na ně vyrazit a která místa opravdu stojí za to?

Vánoční trhy v Praze nejsou žádná sranda – pokud jsi někdy byl*a na Staromáku v době adventu, tak určitě víš, o čem je řeč. Naštěstí je spousta různých míst, kam si zajít na svařák a trdelník a nasát vánoční atmosféru.

The big six – for the toughest soldiers

Staromák

 • Každý den od 2. prosince do 6. ledna.
 • Stánky jsou otevřené od 10:00 do 22:00.

Osobně si Staromák každý rok ráda projdu a not gonna lie, jsem sucker for rozsvěcení stromečku, ale nejlepší vánoční trh v Praze to rozhodně není. Je tam spousta lidí, svařák nic moc a necháš tam hrozně moc peněz. Pokud ale budeš v centru a nevadí ti davy, můžeš si dát trasu náměstí Republiky – Václavák – Staromák a pochytit vánoční atmosféru tam.

Rozsvěcení stromu bude letos v sobotu 2. prosince od 16:30.

Václavák

Klasické trhy najdeš i na spodním Václaváku, kde bude otevřená celá řada stánků s jídlem a lidovými řemesly. Stánky jsou v podstatě totožné s těmi na Staromáku nebo na náměstí Republiky. Menší trh bude otevřený i v horní části náměstí.

 • Každý den od 2. prosince do 6. ledna.
 • Stánky jsou otevřené od 10:00 do 19:00.

Náměstí Republiky 

Přímo před Palládkem najdeš další populární shluk stánků, kde zase nebude chybět svařák, cukroví nebo horké kaštany.

 • Každý den od 25. listopadu do 24. prosince.
 • Stánky jsou otevřené od 10:00 do 19:00.

Náměstí Míru

Náměstí Míru není tak profláknuté jako tři předchozí lokace a rozhodně má lepší atmosféru už díky kostelu svaté Ludmily, který je stunning. Najdeš tu zase všechno možné, navíc je trh blízko menšího Tyláku.

 • Každý den od 20. listopadu do 24. prosince.
 • Stánky jsou otevřené od 10:00 do 19:00.

5 vánočních drinků, které ozvláštní tvoje Vánoce

@terezasvehlova

Anděl 

Anděl enthusiasts budou fanoušky stánků na pěší zóně u metra.

 • Každý den od 24. listopadu do 24. prosince.
 • Stánky jsou otevřené od 10:00 do 19:00.

Vánoční trhy na Pražském hradě

Pokud se chceš cítit fakt jako v pohádce, můžeš vyrazit na Pražský hrad. Sice je to těžce turistické místo plné lidí, ale je to tam krásné, stunning, beautiful a rozhodně must-see pro lidi, kteří na pražských adventních trzích ještě nebyli.

 • Každý den od 23. listopadu do 6. ledna.
 • Stánky jsou otevřené od pondělí do čtvrtka v časech 9:00 až 18:00 a od pátku do neděle v časech 9:00 až 19:00.

Go smol or go home

Po Praze kromě klasických velkých trhů najdeš i lokálnější a tedy mnohem menší, které mají skvělou atmosféru. Každá pražská část má nějakou svou akci a nejlepší zážitek budeš mít, pokud si vyrazíš na procházku ve tvém okolí a budeš objevovat malá neprofláknutá zákoutí.

Kulaťák

Na Kulaťák si můžeš sice zajít jen o víkendech, ale to mu na ničem neubírá. V rámci doprovodného programu se totiž můžeš mrknout na Dny Šumavy, které probíhají ve spolupráci s NP Šumava a kde obhlídneš produkty a aktivity typické pro šumavskou zimní sezónu.

 • Termíny trhů: 30. 11. a 1. 12., 7. a 8. 12., 14. a 15. 12. a poslední 21. a 22. 12.
 • Otevírací doba je pátek 12:00–18:00, sobota 8:00–14:00

Jak prožívají znamení Vánoce?

@elvihradilkova

Tylák

Tylák je kousek od Náměstí Míru, navíc tady můžeš využít opět delší trasu Jiřího z Poděbrad – Náměstí Míru – Tylák (a teoreticky i centrum – buď směrem na Václavák nebo ke Karlovu náměstí). Pořád je to sice frekventovaná trasa, ale o poznání méně turistická.

Stross

Pokud se ocitneš na Praze 7, určitě si projdi okolí Strossmayerova náměstí. U kostela sv. Antonína (který je taky stunning) bude postavený nejmenší pražský vánoční trhy o třech stáncích, takže pokud chceš zažít opravdovou komorní atmosféru, která je mimo centrum, zajdi si tam.

Podolí

Pro ty, co se chtějí vyhnout centru Prahy úplně, bude letos poprvé otevřené Podolí, a to hned u koupaliště. Otevřené bude taky jenom o víkendech, ale rozhodně se bude jednat o fajn zpestření.

Pro tip: Úplně nejlíp si trhy užiješ, když si je budeš tak trošku romantizovat. Vezmi s sebou kámoše, naplánujte si trasu a berte to jako menší výlet po Praze. Stánkům se samozřejmě nedá odolat, takže si v nich minimálně to trdlo koupíš, ale svařák si vezmi s sebou do termosky (klasicky po česku, I know). Domácí je totiž mnohem lepší, můžete si ho uvařit spolu a ušetříte na tom spoustu peněz, a to chceš.

Happy Advent!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.