Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

K-POP UPDATE: Ravi se vyhýbá nástupu do armády a Oli London si podal Jacksona z GOT7

Největší a nejdůležitější news ze světa K-popu za posledních 14 dní!

Jackson Wang gets dragged by Oli London

Nikdy bych neřekla, že budu souhlasit s něčím, co z pusy vypustí zrovna Mr. Oily, ale here we are. Jackson Wang si sice užívá svoji kariéru mimo GOT7, ale uzdu si popustil hodně. Stejně tak si pustil, lidově řečeno, hubu na špacír. Na jednom ze svých koncertů začal vykřikovat, že všechno, co se o Číně říká, je propaganda médií a nic z toho není pravda. Confused?

Jackson strávil několik let jako K-pop idol, ale nesmíme zapomínat, že pochází z Číny a Čína je problematická země z několika důvodů. Jedním z nich je i utlačování etnické skupiny Ujgurů, která se soustředí především v provincii Sin-ťiang a Čína na nich páchá genocidu. Komunistická strana Číny se snaží o „převýchovu" Ujgurů, což zahrnuje násilnou sterilizaci žen, umísťování do koncentračních táborů, oddělování dětí od rodin za účelem převýchovy a taky vymáhání odmítnutí vlastního náboženství (Ujgurové jsou tradičně muslimové) a jazyka. Jedná se tak o systematické a násilné odstraňování celé skupiny, která čítá několik milionů lidí. A to nejsou domněnky, které vytváří média pomocí lží a propagandy. To jsou fakta.

Tohle není první podobný incident. Jackson před několika měsíci také ukončil spolupráci s Adidasem, jelikož společnost odmítla odebírat materiály na výrobu svých produktů právě z provincie Sin-ťiang.

Vlak do stanice #jacksonwangcancelled už vyjel, a pokud se do někoho pustí i Oli London, tak si můžeme být jistí, že je na tom dotyčný fakt špatně. Nebo ne? Nenech se zmást, Oli pořád čelí obviněním z islamofobie a výčet jeho kontroverzí jedna střízlivá poznámka rozhodně nesmaže.

Někteří fans Jacksona brání. Podle nich zpěvák praktiky Komunistické strany Číny neschvaluje a Oli jeho slova překroutil. Podle nich to spíš zní, jako by Jackson ve svém proslovu mluvil o sinofobii, která se v médiích bezpochyby objevuje.

BTS news

Jimin a J-Hope se objevili na pařížském fashion weeku. J-Hope jako ambasador Louis Vuitton a Jimin za Dior.

Disney oznámilo nálož kontentu, který do budoucna plánují. Patří k němu i dokument o J-Hopovi, který by měl vyjít někdy letos na Disney +. O BTS na Disney + vyšlo už několik dokumentů, na letošek se plánuje i BTS Monuments: Beyond The Star.

Jinovo sólo, The Astronaut, dosáhlo 100 milionů streamů na Spotify!

A ještě nekončíme! Podle všech informací by měl být Jimin další člen BTS, který přijde se sólo projektem. Sleduj Hybe, ať ti neutečou žádné novinky.

Comeback intermission

Twice

GOT the beat

TXT

Čerstvé preview nového mini alba, které vychází už 27. ledna.

New it couple on the horizon

Říká se, že nejlepší detektivové v historii byli K-pop stans... Nejenže jsou někteří fandové schopní vyčarovat vodítka a důkazy z ničeho, ale taky to prostě vždycky dává smysl. Zvlášť když se jedná o dating news. Poslední novinkou má být Yeonjun z TXT a Yunjin z LE SSERAFIM. Jak na to fans přišli, si můžeš přečíst tady.

Akce v tomto pořadu jsou prováděné profesionály, doma je nezkoušejte, děti

Ravi (VIXX) je momentálně vyšetřován jihokorejským státním zastupitelstvím kvůli manipulaci s lékařskými záznamy, které mu měly zajistit výjimku z aktivní vojenské služby. V Jižní Koreji musí všichni způsobilí muži po dobu alespoň 18 měsíců podstoupit trénink v armádě. Podle fyzických a mentálních předpokladů jsou rozděleni do tříd, z nichž třídy 1 až 3 jsou kvalifikované pro aktivní službu (kam Ravi bezpochyby spadal).

Ne všichni ale chtějí do služby nastoupit a existují cesty, jak se tomu vyhnout. Jednou z nich jsou i různí brokeři, kteří jsou schopní zfalšovat zdravotní dokumenty, aby člověk nemusel nastoupit do aktivní služby, ale vykonával nějakou alternativu nižších služebních tříd.

Ravi tak sice oficiálně narukoval, ale fyzicky do armády nenastoupil. Jeho agentura později vydala oznámení, že Ravi bude vykonávat alternativní službu kvůli zdravotním důvodům.

Ravi ale není jediný, který se tímto způsobem vyhýbá službě. „Klientů“ má tahle specifická organizace, kterou Ravi využil, bezpočet a mají se mezi nimi objevovat další slavné osobnosti, včetně rapperů i sportovců a atletů. Někteří z nich (volejbalista Cho Jae-sung) už také čelí vyšetřování.

K-POP UPDATE: IKON odchází od YG a Jisoo z BLACKPINK hlásí sólo projekt

by @_00_3_12

Not his fault he has a cake

Bangchan (Stray Kids) prý podstoupil BBL... Tak teď už jen čekáme, až si ji Kim Kardashian reversne. The BBL era is over when Christopher says it's over.

MEME OF THE WEEK

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.