Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jsou TikTok Notes the new Instagram? Co všechno zatím víme o nové appce

TikTok přichází s novou aplikací, která se podobá původnímu Instagramu. Jmenuje se TikTok Notes. Co všechno o ní zatím víme a znamená konec videoobsahu?

Social media aplikace se neustále předhání v tom, kdo přijde s novou a lepší funkcí, která naláká víc uživatelů a uživatelek. Často se ale, mírně řečeno, inspirují koncepty svých konkurentů, jako to teď udělal TikTok s novou funkcí TikTok Notes - ta se hodně podobá OG Instagramu.

Co jsou TikTok Notes?

TikTok Notes bude fungovat pouze jako platforma pro sdílení fotek s popisky, TikTok tak vytvoří separátní místo mimo všechen videoobsah, čímž bude přímo konkurovat Instagramu. Svůj záměr platforma oznámila pop-up notifikacemi, které se zobrazily některým uživatelům a uživatelkám.

Jaké jsou reakce?

Aplikace je zatím ve fázi vývoje, první náhled ale poskytuje webovka notes.tiktok.com, na které jsou zatím vidět příspěvky stylizované do formy klasických polaroidů. Tlačítko Open App zatím nefunguje, a i když není vzhled zatím finální, můžeme si alespoň udělat představu, jak by appka mohla vypadat. A zatím hodně připomíná původní podobu Instagramu a Facebooku, než je zahltila vlna krátkoformátových videí, což někteří lidé oceňují...

Zdroj: https://www.tiktok.com/@marketingwithsam/video/7355883411887705386?_r=1&_t=8lONaSRRm6L

... and Twitter hates it.

Are still photos coming back?

Podle Modern Retail, TikTok pobízí značky, aby více využívaly carousel příspěvky, jelikož mají celkově větší engagement než krátká videa. To ještě neznamená, že video obsah je past its prime, spíš, že statické příspěvky pravděpodobně zažijí menší comeback - minimálně se o to TikTok snaží.

Hádám, že to nikdo nevnímá jako konec videa, ale spíš, že si TikTok říká: „Co ještě můžeme udělat?“. Posilují to, co je pro lidi zajímavé, a myslí si: „Můžeme to mít všechno?“
Karen North expertka na sociální média pro Forbes

Pokud ti chybí OG Insta, now might be your time!

Kam dál?

Ztráta soukromí a pracovních pozic nebo boj proti změně klimatu. Co všechno můžeme v budoucnu očekávat od umělé inteligence?

@_00_3_12

Zdroje: The Verge, Forbes, TechCrunch, TikTok, Reddit