Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Joseph's Beauty Diary #67

Glossier shipping do ČR, parfémový byznys Beckhamových, návrat Andyho Warhola nebo průlomové řešení v léčbě akné od La Roche-Posay. To jsou novinky a události, co hýbou beauty světem.

Kdo koupí Barbaru Sturm?

Zakladatelka stejnojmenné značky údajně jedná o potenciálním prodeji s investiční bankou RBC. Spekulace o prodeji přicházejí poté, co mediální magnátka a filantropka Oprah Winfrey investovala v květnu 2023 do značky Dr. Barbara Sturm blíže nespecifikovanou částku.

Posh vůně od Posh Spice

Victoria Beckham rozšiřuje portfolio o tři unisexové vůně, jež čerpají inspiraci z významných okamžiků jejího života. Ve spolupráci s parfumérem Jérômem Epinettem vytvořila parfémy s názvy Portofino '97, Suite 302 a San Ysidro Drive. Každá ze tří vůní zachycuje nějakou vzpomínku – jsou tak procítěné a krásné, že mi při čtení některých z nich skoro ukápla slza. Bylo mi hned jasné, že pokud jsou parfémy alespoň z poloviny tak nádherné jako jejich zdroj inspirace, rozhodně stojí za vyzkoušení.

K mému překvapení jsem na ně narazil před týdnem v pařížském La Samaritaine. Stejně jako všechno ostatní, co Posh Spice vykouzlila, jsou i její nové vůně vznešené. Byly zjevně vytvořeny rukou (nebo spíše nosem) umělce, jejich složení je promyšlené a rafinované. Svého oblíbence si najde každý: od svěžích a jasných tónů Portofino '97 (flakon a koncept trochu připomíná Neroli Portofino od Toma Forda) přes vzdušné a květinové San Ysidro Drive až po smyslné a pižmové Suite 302. Posh je i cena, která začíná na 200 eurech za 50 ml. 

Mazaná liška

Kultovní esence od SK-II dostává módní kabátek od Maison Kitsuné. Limitovanou sváteční edici zdobí meditující zrzavá liška.

Beckham, but make it for masses 

Ve stejnou dobu odhalil David Beckham novou řadu parfému The Collection. Na rozdíl od své manželky však slavný fotbalista cílí na masy. Trojice parfémů je nicméně také inspirovaná osobními vzpomínkami z jeho cest s blízkými přáteli a rodinou.

Svěží Infinite Aqua má evokovat jízdu po dálnici na pobřeží Pacifiku, dřevitá Aromatic Greens byla navržena tak, aby u svého nositele vyvolala pocit klidu. Kolekci završuje Refined Woods s hřejivými smyslnými tóny ambry a vanilky. K dostání jsou v parfumeriích DM, 100 ml vyjde na 999 Kč.

Glossier konečně posílá do ČR

A dalších více než 180 zemí. Přijde mi sice, že je to trochu pozdě a asi tak tři roky poté, co byl okolo Glossier největší hype, ale nikdy není pozdě. I tak věřím, že si Boy Brow, parfém You a rtěnky Generation G najdou své nové fanoušky. 

Warhol is back

Na obálce 11. čísla časopisu Beauty Papers se objevuje dosud nezveřejněná fotografie Andyho Warhola, na níž si nechává odličovat svůj make-up. 

Spa time

Nejsvůdnějším doplňkem plesové sezóny se stává hebká pokožka. Té můžeš dosáhnout i v pohodlí vlastní koupelny od Organické Apotéky. Začít můžeš hned ve sprše s peelingem Reinkarnace. Jako jeden z mála na trhu kombinuje enzymy, ovocné kyseliny, abrazivní kávová zrníčka a béžový jíl pro maximální a přitom šetrnou exfoliaci pokožky těla, kterou zanechá sametově hebkou a připravenou na aplikaci jedné ze dvou celotělových spa masek. 

Pro prevenci a redukci strií a zvýšení elasticity pokožky naformulovala zakladatelka Vivien Nagy ošetření Silueta. Obsahuje dva patentované přírodní komplexy fungující jako booster pro maximální regeneraci namáhané pokožky těla. Highlightem kolekce je tělová maska Delikatesa s molekulou Pentavitin, která poskytuje suché kůži maximální hydrataci po dobu až 72 hodin. Třešničkou na dortu jsou tuby s novým grafickým designem a fakt, že se jedná o lokální produkci. Prodává havlikovaapoteka.cz .

Red carpet beauty hack 

Co by to bylo za plesovou/maturákovou sezónu bez odpovídajících šatů? Světový fenomén a tajný beauty hack všech hollywoodských celebrit konečně přichází do Čech. Neviditelné pásky Lifties vytvoří během několika minut dekolt bohyně. 

Protože i sebelepší podprsenka je mnohdy hotové utrpení, nemluvě o tom, že se kvůli svému tvaru nehodí ani pod šaty. Všechny tyhle starosti s těmito neviditelnými páskami odpadají. Možná je to plastika, ale spíš je to tape! K dostání jsou za 490 Kč na Lifties.cz .

Stop akné

Francouzský brand La Roche-Posay představuje průlomové řešení pro pleť se sklonem k akné, které pomáhá redukovat nedokonalosti již za 8 hodin. Inovovaná péče Effaclar Duo M+ je založená na vědeckých poznatcích o mikrobiomu.

Více o ní se dozvíš v článku níže.

Nový Effaclar DUO+M tě zachrání od akné!

@luciezicklerova

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.