Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jojo Siwa: Všechno, co potřebuješ vědět o jejím Karma rebrandu

Pokud jsi ještě nezaznamenal*a, poslední dění okolo Jojo Siwy, tady máš všechno, co potřebuješ vědět.

It was messy from the beginning

"Kontroverze" začala ještě před vydáním Karmy, kdy Jojo postovala teaser videa s ústřižky nového songu a choreografie. Už jenom z toho se zrodila spousta memes a pár profesionálních tanečníků rozebíralo její techniku (nebo spíš její nedostatek) a řada lidí si z ní jednoduše jenom dělala srandu.

Vydání songu a klipu

Karma oficiálně vyšla 5. dubna i s videoklipem, který internet obletěl jako jeden velký meme. Pro Jojo je song začátkem nové éry, skrze kterou se chce vymanit z image hvězdy Dance Moms a celkově dětského a barevného looku - podobně jako to kdysi udělala Miley Cyrus.

Po vydání Karmy se Jojo objevila v několika rozhovorech, kde o projektu mluvila více. Části rozhovorů šly řadě lidí proti srsti, především, když pro Billboard řekla, že na Karmě pracovala několik let, z čehož si lidi odvodili, že song napsala sama. Zjistit, že píseň existovala dávno předtím nebylo těžké, a proto rozhovor spoustu lidí naštval. Je ale potřeba říct, že Jojo nikde neřekla, že by Karmu sama napsala, na mysli měla videoklip.

Karma origin story

Kde se teda Karma vzala? Spousta pop stars si nepíše vlastní songy nebo alespoň ne všechny. Častěji je kupují, což je i případ Karmy. Ta byla původně myšlená pro Miley Cyrus a v roce 2012 ji nakonec nahrála Brit Smith. Její verze ale nikdy nevyšla.

Až do teď. Brit v posledních dnech zažila revival a nakonec vydala vlastní verzi Karmy. Ta si vede oproti verzi Jojo mnohem líp - 16. dubna byla na žebříčku iTunes pop songs (USA) třetí a ta od Jojo až šedesátá čtvrtá.

In her emo era

Podle většiny reakcí se dá říct, že tenhle rebrand je spíš flop než top. It's giving Gene Simmons will sue you for the makeup look. Vizuál, více než hudba samotná má signalizovat odchod od jejího bubbly barevného stylu, ale že by se to extrémně povedlo se říct nedá. To není ale jediné, co lidi krituzují - další problém mají s tím, že Jojo v jednom z rozhovorů uvedla, že s Karmou chce začít úplně nový žánr - Gay Pop. To je cool and all, až na to, že gay pop has been a thing for decades. Jako příklad stačí umělci jako Elton John, Freddie Mercury, Madonna, Hayley Kiyoko, Troye Sivan, Zolita nebo Sam Smith.

The genre is — I said it back in the day when I first signed with Columbia. I said, ‘I want to start a new genre of music.’ And they said, ‘What do you mean?’ And I said well, ‘It’s called gay pop.’
Jojo Siwa

Po incidentu Jojo v dalším rozhovoru vysvětlila, co vlastně myslela - uznala, že gay ikon je v popu hodně, ale ráda by gay pop viděla jako oficiální žánr.

Beef s Lil Tay

Do Jojo se pustila i poměrně kontroverzní Lil Tay, které se nelíbilo srovnávání mezi ní a Jojo, především protože si svoje songy píše sama.

Jojo na tweet neodpověděla, ale podle screenshotů údajně likela (a později like odstranila) post na X, který negativně mluvil o Lil Tay. Na to Lil Tay odpověděla dalším tweetem, ve kterém napsala: “Don’t let those paid YouTube views and botted Spotify streams get to your head Madonna from dollar tree a** b*tch.”

Humiliation ritual konspirace

A největší bizár nakonec. Co se teď děje s Jojo je podle některých tzv. humiliation rituál, který je spojený s Illumináty - v podstatě se jedná o součást procesu přijetí do skupiny. Cílem je dotyčného ztrapnit a přimět ho, aby si prošel nepříjemnými situacemi před očima nás všech, čímž se zajistí jeho 100% poslušnost. Podle téhle konspirace si jím Jojo prochází právě se songem Karma.

Drama explained: Co se stalo s Kanye Westem?

@klara_polankova

Zdroje: Forbes, Today, Billboard, Rolling Stone, People

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.